Rozpoczął się Wrocławski Festiwal Gitarowy

(fot. sxc.hu)

Koncertem hiszpańskiego kwartetu Ultra High Flamenco rozpoczął się w środę Wrocławski Festiwal Gitarowy. W trakcie imprezy odbędzie się dziesięć koncertów oraz warsztaty muzyczne. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie angielski gitarzysta jazzowy John McLaughlin.

 

Festiwal gitarowy we Wrocławiu organizowany jest już po raz 15. Co roku w programie imprezy znajdują się koncerty gitarowe rożnych stylów muzycznych. Także w tym roku melomani będą mogli wysłuchać dźwięków gitary klasycznej, koncertów flamenco czy muzyki jazzowej.

 

Jako pierwszy przed wrocławską publicznością zaprezentował się hiszpański kwartet Ultra High Flamenco, który powstał w 2007 r. z inicjatywy tancerza Joaquina Grilo. Prezentowana przez artystów z Półwyspu Iberyjskiego muzyka to połączenie instrumentalnego flamenco i improwizacji jazzowej.

 

Wydarzeniem tegorocznej edycji ma być koncert angielskiego gitarzysty jazzowego Johna McLaughlina oraz zespołu The 4th Dimension. Formacja powstała w wyniku współpracy artystów wywodzących się z różnych kultur.

 

McLaughlin to jeden z najwybitniejszych gitarzystów na świecie. Współpracował m.in. z Jimmym Hendriksem, Milesem Davisem czy Carlosem Santaną. Koncert odbędzie się 3 listopada we wrocławskiej Hali Orbita.

 

Kolejnym znanym gitarzystą, którego muzykę będzie można usłyszeć podczas festiwalu, jest uznawany za mistrza fingerstyle Australijczyk Tommy Emmanuel. Artysta, którego koncert odbędzie się 8 listopada, ma na koncie ponad 20 nagranych płyt.

 

W programie festiwalu znalazły się również koncerty wirtuozów gitary z Włoch, Polski, Chorwacji, Austrii oraz Szwajcarii. Impreza zakończy się 8 listopada.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?