The Killers, Placebo na Coke Live Festiwal

Zespoły The Killers, Placebo i The Roots będą gwiazdami tegorocznego Coke Live Music Festival 2012. Impreza odbędzie się 11 i 12 sierpnia w Krakowie na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego.

 

Jak poinformował Mikołaj Ziółkowski z firmy Alter Art organizującej imprezę ma ona nieco zmienioną formułę - festiwal rozpocznie się już w piątek 10 sierpnia od wydarzeń muzycznych w krakowskich klubach. Szczegóły zostaną podane w najbliższych tygodniach.

 

The Killers formacja z Las Vegas będzie prezentowała w Krakowie swój najnowszy album. - Udało nam się doprowadzić do tego, że nowy materiał zespołu, który jest jednym z kilku najbardziej oczekiwanych w tym roku, zostanie zaprezentowany premierowo w Krakowie, na początek krótkiej, dość ekskluzywnej trasy europejskiej - mówił Ziółkowski.

 

Specjalnie z USA do Krakowa przyleci hip-hopowa formacja The Roots. - Zespół gra w tym roku mało koncertów w Europie, ponieważ jest zaangażowany w realizację dużego programu telewizyjnego w Stanach Zjednoczonych - powiedział Ziółkowski.

 

Drugiego dnia festiwalu wystąpi Placebo, zespół obecny na scenie muzycznej od 15 lat i mający w swym dorobku sześć albumów. Publiczność w Krakowie będzie miała szansę usłyszeć podczas koncertu materiał przygotowywany na kolejną płytę.

 

Dla fanów muzyki będzie działało w Krakowie pole namiotowe z 4 tys. miejsc. Jak zapewnił Ziółkowski bardzo zależy mu na tym, by festiwal nadal był organizowany w Krakowie. - Mam nadzieję, że wizja Krakowa, który chce być miastem na poziomie Barcelony, Paryża i Londynu i innych kreatywnych ośrodków kulturalnych będzie dominująca. Chcę, żeby ta impreza odbywała się w Krakowie, bo tu powstała - powiedział Ziółkowski.

 

Dyskusja o losach wielu krakowskich imprez kulturalnych rozgorzała w tym roku po cięciach w budżecie Krakowa i zmniejszeniu budżetu Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook