"Wielcy artyści dla małych serc"

Krzesimir Dębski, Anna Jurksztowicz i kwartet jazzowy Leszka HeFi Wiśniowskiego wystąpią w najbliższą niedzielę w Operze Krakowskiej na koncercie charytatywnym na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie.

 

Dochód ze sprzedaży biletów - cegiełek zostanie przekazany na dofinansowanie budowy w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie - Prokocimiu nowoczesnej, hybrydowej sali operacyjnej.

 

"To byłaby druga w Polsce taka sala operacyjna stworzona specjalnie na potrzeby kardiochirurgii dziecięcej. Zainstalowany tam najnowocześniejszy sprzęt pozwala na przeprowadzenie najbardziej skomplikowanych zabiegów, które są mniej inwazyjne, a pacjenci szybciej wracają do zdrowia" - mówiła PAP rzeczniczka szpitala Magdalena Oberc.

 

Koncert to inicjatywa Leszka Wiśniowskiego i forma podziękowania lekarzom za leczenie syna artysty, który rok temu urodził się z wadą serca. Kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej prof. Janusz Skalski otrzyma w niedzielę Orderu Uśmiechu.

 

W pierwszej części koncertu wystąpi Anna Jurksztowicz z orkiestrą pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego wykonując przeboje z popularnych produkcji filmowych, w drugiej części zagra krakowski kwartet jazzowy Leszka HeFi Wiśniowskiego z gościnnym udziałem Krzesimira Dębskiego prezentując autorski projektem "Kinetyka". Muzykom towarzyszyć będzie Modern Symphony Orchestra pod dyrekcją Mikołaja Blajdy.

 

W Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu rocznie przeprowadzanych jest ponad 400 operacji. Większość pacjentów to noworodki, które dzięki specjalistycznej pomocy mogą żyć, chociaż przyszły na świat śmiertelnie chore. Dochód z poprzednich koncertów charytatywnych organizowanych dla kliniki, na których występowali muzycy z Wiednia, przeznaczony został m.in. na stworzenie nowych miejsc intensywnej terapii dla dzieci po operacjach serca.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~piękna inicjatywa 22:26:51 | 2011-10-21
 

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook