To jeden najpiękniejszych utworów religijnych, jakie napisano. Posłuchajcie jego niezwykłej aranżacji [MUZYKA]

To pieśń, która w niezwykły sposób opowiada o Bożej miłości do człowieka. Jej słowa otworzą twoje serce na jej pełnię.

 

Utwór "Nearer, My God, to Thee" został napisany w XIX wieku, a inspiracją do jego stworzenia był biblijny sen Jakuba z Księgi Rodzaju. Autorką angielskiego tekstu jest brytyjska poetka i autorka hymnów religijnych Sarah Fuller Adams. W polskim tłumaczeniu tytuł utworu brzmi "Być bliżej Ciebie chcę" i jest on jedną z najpiękniejszych pieśni kościelnych.


Według niektórych świadków, właśnie ten hymn był grany przez legendarna orkiestrę Titanica po zderzeniu z górą lodową.


To jedna z najpiękniejszych aranżacji "Być bliżej Ciebie chcę", jaką kiedykolwiek słyszeliśmy. Płynie z niej tyle ciepła, że rozgrzeje nawet najbardziej lodowate serce. Warto posłuchać jej wieczorem, przed snem:Fragment z Księgi Rodzaju, który zainspirował Sarah Fuller Adams do napisania utworu:

 

"Trafił na jakieś miejsce i tam się zatrzymał na nocleg, gdy słońce już zaszło. Wziął więc z tego miejsca kamień i podłożył go sobie pod głowę, układając się do snu na tym właśnie miejscu. We śnie ujrzał drabinę opartą na ziemi, sięgającą swym wierzchołkiem nieba, oraz aniołów Bożych, którzy wchodzili w górę i schodzili na dół. A oto Pan stał na jej szczycie i mówił: «Ja jestem Pan, Bóg Abrahama i Bóg Izaaka. Ziemię, na której leżysz, oddaję tobie i twemu potomstwu. A potomstwo twe będzie tak liczne jak proch ziemi, ty zaś rozprzestrzenisz się na zachód i na wschód, na północ i na południe; wszystkie plemiona ziemi otrzymają błogosławieństwo przez ciebie i przez twych potomków. Ja jestem z tobą i będę cię strzegł, gdziekolwiek się udasz; a potem sprowadzę cię do tego kraju. Bo nie opuszczę cię, dopóki nie spełnię tego, co ci obiecuję». (…)

(Rdz 28, 11-15)

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.79

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 12:52:43 | 2017-11-22
Super

Oceń 9 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook