"Z kanapy czas już wstać". Nowy kawałek na rocznicę ŚDM

Na kanale "studio L8" na YouTube można usłyszeć nową piosenkę o. Łukasza Buksy OFM zatytułowaną "Ślad". - Chciałbym, by dzięki temu utworowi przesłanie papieża Franciszka o konieczności wstania z kanapy dotarło do jak największego grona odbiorców - mówi franciszkanin.

 

Inspiracją do stworzenia piosenki była wypowiedź Ojca Świętego, który podczas spotkania z młodymi chrześcijanami z całego świata na Campus Misericordiae w czasie ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży zachęcał do wstania z kanapy, założenia wyczynowych butów i użycia swoich rąk do wznoszenia mostów miłości. Dlatego też w jej refrenie znalazły się słowa: "Z kanapy czas już wstać, założyć wygodne buty".

 

>>>Polski zakonnik jeździ na deskorolce i głosi Jezusa [WIDEO]

 

- Pomyślałem sobie, że ŚDM to było wielkie przebudzenie w polskim Kościele i nie wiadomo czy przeżyjemy jeszcze kiedyś coś takiego. A człowiek przebudzony ma dwie drogi - albo wstaje z łóżka albo obraca się na drugi bok. Stąd właśnie, w rok po tych wydarzeniach, piosenka przypominająca istotne treści, które powinniśmy przekazywać kolejnym pokoleniom - opisuje autor.

 

Jak dodaje o. Buksa tytuł utworu ma wskazywać, że współczesnym potrzeba konkretnych śladów miłości. - Musimy odkurzyć te ślady, które zostawili po sobie Jezus, papież Franciszek czy Światowe Dni Młodzieży. Chodzi o to, by iść po tych śladach miłości i się nie pogubić - przekonuje.

 

Franciszkanin podkreśla, że z utworu ma płynąć przesłanie, że każdy może zostawiać po sobie ślady dobroci. - Nie pozwólmy uśpić w sobie pokładów dobra, które obudziły się podczas zeszłorocznego święta młodych w Krakowie. Możemy zmienić świat, zanieść miłość tam, gdzie jej nie ma i sprawić, żeby świat w około był lepszy - zachęca.

 

 

O Łukasz Buksa OFM to rekolekcjonista i pomysłodawca ogólnopolskiej akcji ewangelizacyjnej "Obudź się! Możesz Więcej!". Jest autorem m.in. płyt "Możesz Więcej" i "Miłosierny". Prowadzi także RekoSKI - niezwykłe rekolekcje łączące troskę o ducha i ciało. Więcej informacji na temat franciszkańskiego muzyka i rekolekcjonisty dostępnych jest na stronie buksalukasz.pl

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook