W tym jesteśmy prawdziwymi mistrzami

W oglądaniu telewizji jesteśmy mistrzami. Przeciętny Polak spędził w tym roku cztery godziny i cztery minuty dziennie przed telewizorem. W tej statystyce w świecie wyprzedzają nas tylko Amerykanie. 

 

Oglądanie telewizji to najpopularniejsza rozrywka Polaków. Każdy z nas co dnia spędził przed telewizorem 244 minuty, o 4 minuty więcej niż przed rokiem, wynika z badań firmy Nielsen Audience Measurement. Średnia światowa - to 207 minut dziennie, ale np. Szwedzi poświęcają tej formie rozrywki tylko 165 minut, a Hindusi - 138.

 

Co ciekawe nawet miesiące letnie niezbyt odciągają Polaków od "okienka". W czerwcu, lipcu i sierpniu spędzamy przed telewizorem odpowiednio 218, 203 i 206 minut. "Oglądalność" znacząco rośnie nam zimą: w styczniu wynosi 285 minut, a w grudniu i lutym - 272 minuty.

 

Na pytanie SMG/KRC: jak spędzasz wolny czas?, 41 proc. Polaków odpowiada - przed telewizorem. Druga co do wielkości grupa śpi (25 proc.). 17 proc. siedzi w internecie, 12 proc. gotuje, a 3 proc. chodzi do teatru.

 

Zaledwie 1 proc. obywateli w ogóle nie ogląda telewizji, bo albo nie ma na to czasu, albo świadomie z tego rezygnuje. To ludzie, którzy żyją we własnym, bardziej wysublimowanym świecie, twierdzi medioznawca, prof. Maciej Mrozowski.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Robert 09:19:31 | 2010-12-30
Chętnie pooglądałbym TV i w tym celu każdego dnia śledzę program w internecie, ale - niestety - za każdym razem okazuje się, że nie ma nic ciekawego. I tak co dnia.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~teresa 08:59:07 | 2010-12-30
śweże jest tylko to co rośnie aktualnie na polu.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~teresa 08:58:02 | 2010-12-30
Obejrzyjmy ten zeszłoroczny śnieg jeszcze raz.Niechaj odbiór Asterixa nauczy dzieci jak w Nowym Roku rzucać kotami i nie dać się podrapać,tak? Wiecie -ktoś ze świerzym spojrzeniem powinien na nowo przetestować proces edukacji medialnej dzieci i ustalić co służy prawidłowemu rozwojowi psychicznemu,a co nie. Ktoś musi przerwać tę spiralę głupoty i przemocy.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?