FIFA ocenzurowała Neymara. Wycięli napis o Jezusie

FIFA w filmiku prezentującym kandydatów do Złotej Piłki wymazała napis z opaski Neymara, w której świętował wygranie Ligi Mistrzów.

 

Podstawowy zawodnik FC Barcelona od wielu lat bardzo mocno podkreśla swoje przywiązanie do wiary. Urodzony w ewangelickiej rodzinie w Sao Vincent jako mały chłopiec trenował zawsze w opasce z napisem "100% Jesus". Po zakończeniu finałowego meczu FC Barcelona - Juventus w którym zwyciężyła ta pierwsza (3-1), Neymar przypomniał sobie lata dzieciństwa i tak jak wtedy, tak i teraz nałożył białą opaskę na głowę z napisem: "100% Jesus".

 

Warto zaznaczyć, że zawodnik ten zawsze po strzeleniu bramki wykonuje swój "gest dziękczynienia" w kierunku nieba. 10% procent swoich dochodów przekazuje na organizację Athletes for Christ, której misją jest ewagelizacja Ameryki Południowej. 

 

Piłkarz powiedział kiedyś, że "życie ma sens tylko, kiedy twoim najwyższym ideałem jest służba Chrystusowi". Z kolei przed transferem do Europy wyznał, że w sprawie przejścia do FC Barcelony "dużo naradzał się z Bogiem".

 

To bardzo smutne, że władze piłkarskiej federacji postanowiły ocenzurować napis, który był manifestacją wiary znanego piłkarza FC Barcelony. 

 

Kadr wideo przed cenzurą:

 

 

 

Kadr wideo po cenzurze: 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: cenzura, fifa, neymar

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.86

Liczba głosów:

28

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bohun 19:56:17 | 2016-01-12
Bazyli przyjacielu. Skomentujesz?

Oceń 6 odpowiedz

 

 

Po godzinach 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook