Od dziś możesz studiować przez internet. Za darmo

(fot. krossbow / Foter / CC BY)

Copernicus College jest polskim e-uniwersytetem, w którym każdy może studiować on-line i za darmo u najlepszych polskich uczonych. Poziom wykładów gwarantuje Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych założone przez ks. prof. Michała Hellera.


Copernicus College powstawał przez ostatni rok i został otwarty 1 października. W tej chwili udostępnia cztery różne kursy - z kosmologii, chemii, na temat poznania matematycznego oraz kurs "Bóg i kosmologia", który prowadzi sam ks. prof. Michał Heller, założyciel krakowskiego Centrum Kopernika.

 

- Copernicus College jest pierwszym takim polskim przedsięwzięciem, w którym każdy może studiować on-line i za darmo u najlepszych polskich uczonych. A poziom - mamy nadzieję - gwarantuje Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych - mówi Łukasz Kwiatek.

 

Pracownicy Centrum zaznaczają, że to dopiero początek. - Nasza ambicja to wzbogacanie w ciągu najbliższego roku platformy o dwa nowe kursy, a także rozszerzenie całej platformy poprzez zaproszenie różnych instytutów, uniwersytetów i instytucji naukowych do zamieszczania swoich kursów - mówi dr Mateusz Hohol, który ma nadzieję, że tak, jak stało się na Zachodzie, uczelnie będą zamieszczać w Copernicus College część swojego materiału przeznaczonego dla studentów, a ci w ten sposób będą mogli zaliczać wybrane kursy uniwersyteckie. - Na razie jednak nasze przedsięwzięcie jest zupełnie niekomercyjne i skierowane do wszystkich osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę nie wychodząc z domu - dodaje Hohol.

 

Aby skorzystać z kursów sygnowanych przez krakowskie Centrum Kopernika należy zarejestrować się na stronie www.CopernicusCollege.pl i wybrać konkretny kurs. Zarejestrowany użytkownik może wysłuchać nagranych wykładów, zapoznać się z literaturą dodatkową, która jest polecana przy każdym wykładzie. Może też wykonywać zadania domowe, a wiedzę sprawdzić odpowiadając na zestaw pytań kontrolnych. Na końcu każdego kursu przewidziany jest egzamin dla tych, którzy chcieliby otrzymać certyfikat potwierdzający znajomość zagadnienia prezentowanego w danym kursie. - To jest prawdziwy uniwersytet, tylko przeniesiony w obszary internetu - ze wszystkimi konsekwencjami ale także udogodnieniami - zaznacza Łukasz Kwiatek.

 

Copernicus College to przedsięwzięcie autorskie - Fundacja Centrum Kopernika wraz z zespołem informatyków stworzyła własne oprogramowanie. Dzięki temu platforma będzie mogła być swobodnie rozszerzana o nowe funkcjonalności, jak np. chaty i dyskusje z wykładowcami.

 

Właścicielem Copernicus College jest Fundacja Centrum Kopernika, która prowadzi działalność mającą na celu wspieranie przedsięwzięć Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?