Londyn 2012 - "pierwsze igrzyska iPhona"

(fot. twenty5pics / flickr.com / CC)

Letnia olimpiada odbywająca się w Londynie, choć trwa od trzech dni, już zyskała miano "pierwszych igrzysk iPhona" za sprawą mobilnego oprogramowania umożliwiającego śledzenie zmagań sportowców na całym świecie na ekranach nowoczesnych telefonów komórkowych.

 

Posiadacze tych aparatów maja możliwość nie tylko sprawdzania aktualnych wyników, ale i oglądania obrazu z aren olimpijskich, z których większość jest skupiona w północno-wschodniej dzielnicy Stratford. To drugi "skok technologiczny", jaki nastąpił w Londynie podczas igrzysk.

 

Wcześniej stolica Anglii i Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii gościła zmagania olimpijczyków o medale w letnich dyscyplinach już dwukrotnie, w 1908 i 1948 roku. Właśnie 64 lata temu, jako jedyna spośród europejskich stolic dotkniętych zniszczeniami po II wojnie światowej, była w stanie udźwignąć ciężar organizacji tej imprezy.

 

Wówczas po raz pierwszy igrzyska transmitowała telewizja, jako nowe medium. Na około 80 tysiącach odbiorników oglądało je ponad pół miliona Brytyjczyków. W Stanach Zjednoczonych o występach olimpijczyków tego kraju informowało radio, a także opisywała to na niespotykaną wcześniej skalę miejscowa prasa.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?