Olimpijskie studio BBC za milion funtów

Tymczasowy budynek postawiony na terenie Parku Olimpijskiego, z którego tarasu widać większość najważniejszych obiektów (fot. EPA/Kerim Okten)

"Gary Lineker. Czy siedzisz wygodnie?" - pyta ironicznie dziennik "Evening Standard", po tym jak były piłkarz angielski jako pierwszy miał okazję wypróbować podgrzewaną olimpijską sofę, jaką ustawiono w głównym biurze telewizji BBC na czas igrzysk w Londynie.

 

W najbliższych tygodniach będzie to jedno z najbardziej obleganych miejsc, odwiedzanych przez byłych sportowców, działaczy komitetu organizacyjnego (LOCOG), a pewnie i polityków. Z niego będą nadawane m.in.: poranny program "Olimpijskie Śniadanie", główne wydanie wiadomości, jak również wieczorne podsumowanie dnia na arenach igrzysk. Zasiądą też znani komentatorzy brytyjskiej stacji podczas transmisji z zawodów.

 

Na pierwszy ogień pójdzie właśnie Lineker, który będzie prowadził codzienne studio piłkarskie. Debiut nastąpi podczas meczu kobiecych drużyn Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii.

 

Tymczasowy budynek postawiony na terenie Parku Olimpijskiego, z którego tarasu widać większość najważniejszych obiektów, a także luksusowy wystrój studia pochłonęły sumę przekraczającą milion funtów. Obraz ma być stamtąd nadawany w technologii High Definition.

 

W tym tygodniu BBC wywalczyła prawa do transmisji do swojego kraju najbliższych czterech igrzysk do 2020 roku, m.in. zimowych w Soczi (2014) i kolejnych letnich w Rio de Janeiro (2016).

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?