Zdjęcia do filmu "Smoleńsk" Antoniego Krauzego

Kadr z filmu "Smoleńsk" Antoniego Krauzego. (fot. youtube.com)

Zdjęcia do kinowego filmu fabularnego pt. "Smoleńsk", który wyreżyseruje Antoni Krauze, rozpoczną się w środę 10 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie - potwierdził we wtorkowej rozmowie z PAP producent tego filmu Maciej Pawlicki.

 

Jak wyjaśnił, w środę w stolicy ekipa filmowa - w kilku miejscach na Krakowskim Przedmieściu, od godz. 13.00 do 21.00 - realizować będzie zdjęcia dokumentujące wydarzenia związane z obchodami trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zdjęcia te staną się następnie elementem filmu fabularnego.

 

Główne zdjęcia z udziałem aktorów rozpoczną się dwa miesiące później, w czerwcu - wyjaśnił Pawlicki. Realizowane będą w Polsce, USA i Gruzji - poinformował.

 

Pytany o obsadę, producent odparł, że jest jeszcze za wcześnie, by podawać nazwiska aktorów, którzy wystąpią w filmie. "Mogę natomiast powiedzieć, że w środowisku aktorskim jest duże zainteresowanie tym filmem. Wiele osób chce w nim zagrać" - mówił w rozmowie z PAP Pawlicki.

 

Autorem zdjęć do filmu o Smoleńsku będzie Michał Pakulski, muzykę skomponuje Michał Lorenc, za scenografię odpowiadał będzie Michał Sulkiewicz, a za kostiumy Małgorzata Gwiazdecka - wymieniał Pawlicki. Premiera kinowa filmu planowana jest na 10 kwietnia 2014 roku - przypomniał producent.

 

Reżyser Antoni Krauze ma w dorobku m.in. nagradzany film "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł" (2011).

 

Obejrzyj trailer!

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.6

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?