Happy End - Festiwal filmów optymistycznych

Z okazji jubileuszu, przez pierwsze dwa dni będzie można zobaczyć filmy, które były pokazywane na festiwalu w dotychczasowych edycjach.

Około 50 filmów będzie można zobaczyć w trakcie Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych. To już dziesiąta edycja festiwalu, do którego filmy kwalifikowane są według stopnia zawartego w nich optymizmu. Impreza potrwa od poniedziałku do soboty.

 

Jak powiedział PAP dyrektor festiwalu Piotr Żukowski, z okazji jubileuszu, przez pierwsze dwa dni będzie można zobaczyć filmy, które były pokazywane na festiwalu w dotychczasowych edycjach.

 

- Pokazy konkursowe rozpoczną się w środę. Będzie można zobaczyć 28 filmów i jak zawsze, będą to zarówno produkcje fabularne, dokumentalne, profesjonalne i studenckie - wszystkie o optymistycznym wydźwięku - powiedział.

 

W tym roku w konkursie znalazły się takie filmy fabularne jak: "Listy do M." Mitja Okorna, "Zaręczony, wyręczony" Piotra Matwiejczyka i "Lęk wysokości" Bartosza Konopki.

 

Co roku organizatorzy nagradzają osoby, dzięki którym kino niezależne staje się popularniejsze i przyznają im Złote Ryby. - W tym roku nagrody otrzymają Edward Linde Lubaszenko za wspieranie kina offowego oraz Mirosław Dembiński, który naszym zdaniem jest największym optymistą w polskim kinie. Kilka jego filmów było nagradzanych na naszym festiwalu - powiedział Żukowski.

 

Tradycyjnie w ostatni dzień festiwalu, w sobotni poranek, odbędzie się pokaz filmów animowanych pod hasłem "Happy End dzieciom". Festiwalowi towarzyszyć będą również warsztaty filmowe.

 

Festiwal powstaje w ramach Programu Wspierania Polskiego Kina Niezależnego MultimediaOFF, który od lat jest realizowany przez spółkę Multimedia Polska.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ML 18:34:36 | 2012-10-09
 Przepraszam - gdzie odbywa się ten festiwal? Informacja niekompletna jest nieprzydatna...

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook