Polański nie przyjedzie na festiwal do Gdyni

- Reżyser przekazał organizatorom wiadomość o zmianie swoich planów i odwołaniu wizyty w Gdyni – napisało Biuro Organizacyjne FPFF w oficjalnym komunikacie. Jeszcze w poniedziałek dyrektor festiwalu mówił, że reżyser przyleci do Polski w piątek wieczorem.


Roman Polański miał poprowadzić w Gdyni warsztaty dla młodych twórców i odebrać nagrodę Platynowych Lwów za całokształt twórczości.


- Roman Polański napisał, że żałuje bardzo, ale nie może przyjechać. Życzy nam żeby festiwal się udał i to święto polskiego kina przebiegło w dobrej atmosferze - powiedział na antenie TVN24 dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - Leszek Kopeć, który list od reżysera otrzymał w czwartek mailem.

 

Nie wiadomo jeszcze kto odbierze nagrodę za całokształt twórczości dla Polańskiego. - Spróbujemy wymyślić jakiś sposób na jej przekazanie - powiedział Kopeć.

 

Reżyser wciąż jest poszukiwany przez amerykański wymiar sprawiedliwości za współżycie z 13-latką w 1978 roku.

 

Dyrektor Kopeć mówił wcześniej jednak, że nie obawia się kontrowersji w związku z obecnością Polańskiego. - Trochę się obawiam, ale my nie wręczamy tej nagrody za to, że wywinął się spod amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości, tylko za jego dokonania artystyczne – tłumaczył Kopeć.

 

Dyrektor artystyczny FPFF Michał Chaciński mówił natomiast, że Roman Polański zostanie uhonorowany za wkład w kinematografię. - Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że Polański jest ambasadorem polskiego kina, a jeżeli mam się zastanowić, czy festiwal, który daje Polańskiemu najwyższe wyróżnienie jest gorszy, niż ten który nie daje, to stwierdzam, że jest lepszy – zapewnił.


36. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni będzie trwał od 6 do 11 czerwca.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~teresa 11:35:37 | 2011-06-03
 Czemu pan Roman Polański tak długo odkłada rozwiązanie tego problemu? Powinien zgłosić się na policję,poddać procedurze ,przeżyć sprawy sądowe i wreszcie uspokoić nasze-Polaków sumienie. Czy będzie niewinny,czy winny- wreszcie będzie mógł żyć normalnie i co więcej-służyć przykładem jako Człowiek  Honoru , który  nie potrzebuje wiz ,żeby legalnie wjechać do Stanów.Może to będzie  jego ostatni film.

Oceń odpowiedz

 

 

Po godzinach 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook