Tim Roth kolejną gwiazdą Off Plus Camera

Brytyjski aktor Tim Roth i gwiazdor Bollywoodu Amitabh Bachchan to kolejni zagraniczni goście Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera, który odbędzie się w Krakowie od 8 do 17 kwietnia.

 

Wcześniej, swoją obecność na imprezie zapowiedział słynny australijski reżyser Peter Weir, który pojawi się w Krakowie na uroczystej premierze swojego najnowszego filmu "Niepokonani" ("The Way Back").

 

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka festiwalu Beata Hejak, Tim Roth, znany m.in. z filmów Quentina Tarantino “Wściekłe psy” i „Pulp Fiction” przyjedzie na krakowski festiwal, aby odebrać prestiżową Nagrodę „Pod Prąd”.

Festiwal przyznaje ją “wybitnym artystom kina, którzy przez całą swoją karierę podążali pod prąd masowym oczekiwaniom i angażowali się jedynie w te projekty, w które wierzyli, torując taką postawą drogę innym twórcom”.

Nagroda ta po raz pierwszy przyznana została na ubiegłorocznym Off Plus Camera. Wówczas odebrała ją Jane Campion.

 

Gość z Indii Amitabh Bachchan jest żywą legendą Bollywood, wystąpił w ponad 150 produkcjach, z których wiele uzyskało status kultowych lub klasycznych. W 1999 roku w plebiscycie BBC głosami internautów został wybrany najpopularniejszym aktorem millenium.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook