"Inside job" Fergusona na Planete Doc

Dokument "Inside job" Charlesa Fergusona, zdobywca tegorocznego Oscara w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny, znajdzie się w programie tegorocznego festiwalu PLANETE DOC.

 

Film zawalczy o nagrodę główną Millennium Award i będzie jednym z hitów sekcji Nauki polityczne, w której zostaną zaprezentowane najlepsze filmy dokumentalne ostatniego roku poświęcone bieżącym tematom politycznym i społecznym.

 

Reżyser filmu Charles Ferguson podąża śladami przyczyn kryzysu finansowego z 2008 roku, który pogrążył nie tylko amerykańską, ale także światową gospodarkę. Film Inside job ukazuje niepokojąco bliskie związki między światem polityki, finansów i nauki, a winą za zapaść obarcza instytucje finansowe. Reżyser tropi ekscesy amerykańskich finansistów i udowadnia, że największego od czasów Wielkiej Depresji kryzysu można było nie tylko uniknąć, ale również przewidzieć.

 

 

Festiwal PLANETE DOC odbędzie się w dniach 6-15 maja w stołecznych Kinotece, Muranowie i Iluzjonie, a w dniach 6-8 maja w ramach weekendu z cyfrowym PLANETE DOC w kinach studyjnych w 20 miastach w Polsce.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?