Film na weekend: "Turysta"

Zamożna szwedzka rodzina w czasie urlopu w Alpach przeżywa zejście niegroźnej lawiny. Z pozoru nic nie znaczące wydarzenie zmienia sielankowy urlop w walkę o przetrwanie małżeństwa.

 

Tytuł: Turysta / Force Majeure
Reżyseria: Ruben Östlund
Scenariusz: Ruben Östlund
Muzyka: Ola Fløttum
Gatunek: Dramat
Produkcja: Francja, Norwegia, Szwecja
Rok produkcji: 2014
Główne role: Johannes Bah Kuhnke, Lisa Loven

 

 

Tomas i Ebba, zamożne szwedzkie małżeństwo, jadą z dwójką dzieci w Alpy Francuskie na kilka dni na narty. Chcą spędzić sielankowe krótkie zimowe wakacje w jednym z luksusowych hoteli. Pogoda dopisuje, świeci słońce, a ośnieżone stoki narciarskie wyglądają imponująco. Gdy wszyscy jedzą lunch na tarasie restauracji, nagle prosto z gór schodzi na nich lawina. Ebba instynktownie chroni swoje dzieci, Tomas natomiast zabiera telefon i ucieka. Nikomu nic się nie stało, ale po czymś takim trudno żyć tak, jak kiedyś. Tomas i Ebba starają się ocalić związek, ale najpierw muszą przemyśleć, kim są i jakie role pełnią. Sytuacja się komplikuje, gdy na jaw wychodzą skrywane dotąd tajemnice. Czy Tomas i Ebba będą na tyle odważni, aby pokonać własne słabości i uratować ich małżeństwo? (Opis dystrybutora)

 

"Turysta" szuka odpowiedzi na pytanie, jaką rolę pełni mężczyzna w rodzinie, którą powinien chronić i wspierać. Celowo wywołana lawina obrazuje kontakt człowieka z oswojoną naturą, która czasami wymyka się spod kontroli. Czy przyzwyczajonych do życia w bezpiecznej przestrzeni ludzi stać jeszcze na to, by myśleli o innych?

 

***

 

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google Play, iTunes lub Netflix.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?