Film na weekend: "Księga ocalenia"

Samotny wędrowiec jest w posiadaniu tajemniczej Księgi. To, co się w niej znajduje jest ostatnią nadzieją ludzkości w świecie zniszczonym przez atomową apokalipsę.

 

Tytuł: Księga ocalenia / The Book of Eli
Reżyseria: Albert Hughes, Allen Hughes
Scenariusz: Gary Whitta
Muzyka: Atticus Ross
Gatunek: Przygodowy, Dramat, Akcja
Produkcja: Stany Zjednoczone
Rok produkcji: 2010
Główne role: Denzel Washington, Gary Oldman, Mila Kunis

 

 

Rok 2044. Postapokaliptyczny krajobraz zniszczonej Ameryki przemierza Eli (Denzel Washington) - samotnik i wolny strzelec. Mężczyzna jest w posiadaniu tajemniczej Księgi, w której znajduje się "klucz" i wiedza niezbędna do ocalenia ludzkości. Podczas podróży bohater trafia do małego miasteczka zarządzanego przez burmistrza-tyrana Carnegie (Gary Oldman). Despota, chcąc przejąć totalną władzę nad ludźmi, za wszelką cenę próbuje wejść w posiadanie Księgi. Na drodze Eliego staje również piękna dziewczyna o imieniu Solara (Mila Kunis znana z roli w "Max Payne"). Rozpoczyna się dramatyczna walka o ocalenie ludzkości. (Na podstawie opisu dystrybutora).


W "Księdze ocalenia" odnaleźć można kilka naprawdę interesujących wątków; tajemniczy główny bohater, trzymający pieczę nad pożądaną przez wszystkich Księgą oraz poszukująca sensu istnienia piękna dziewczyna, która odnajduje w nim duchowego przewodnika. Ten film to coś znacznie więcej, niż walka o życie w świecie zniszczonym przez wojnę - to walka o zachowanie ducha.

 

Ze względu na brutalne sceny odradzamy oglądanie tego filmu z dziećmi.

 

***

 

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google PlayiTunes lub Netflix.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.78

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook