Film na weekend: "Chce się żyć"

Cierpiący na porażenie mózgowe Mateusz podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia.

 

Tytuł: Chce się żyć
Reżyseria: Maciej Pieprzyca
Scenariusz: Maciej Pieprzyca
Muzyka: Bartosz Chajdecki
Gatunek: Dramat
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2013
Główne role: Dawid Ogrodnik, Dorota Kolak, Arkadiusz Jakubik

 

 

Kiedy Mateusz przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za "roślinę". Jednak rodzice chłopca nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela - mieszkającą w sąsiedztwie Ankę. Los jednak sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną. Chłopiec trafia do specjalistycznego ośrodka, gdzie z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Jego sytuacja zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka, a on sam przyciągnie uwagę lekarki, która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia. (Na podstawie opisu dystrybutora)


"Chce się żyć" to niezwykła, oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść, która wzrusza i daje do myślenia. Opisuje życie skazanego na porażkę człowieka, który nie zgadza się z wyrokiem, jaki wydał na niego świat.


Ten film to hołd złożony osobom niepełnosprawnym, walczącym każdego dnia o normalność, często odrzuconym przez swoje rodziny i społeczeństwo. Na pewno warto go obejrzeć.

 

***

 

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google PlayiTunes lub Netflix.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

15

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Euzebiusz 09:03:11 | 2015-10-10
To jest bardzo piękny film, i to jest film oczywiście o miłości która potrafi słuchać drugiego człowieka, przedziera się przez to co widoczne jedynie dla oczu i idzie dalej. A tam odkrywa skarby nieprzebrane schowane w niedoskonałej ziemskiej powłoce zwanej ciałem.

Oceń 6 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook