Prawdziwa wiara wymaga działania

"Czy naprawdę wierzysz?" to kolejny film autorów poruszającego "Bóg nie umarł", który spodobał się szerokiej publiczności na całym świecie i przede wszystkim - potwierdził istnienie Boga. Po sukcesie tej produkcji wszyscy pytali: "Co dalej?". Twórcy zdecydowali się odpowiedzieć na to pytanie bezpośrednio. I tak powstał film, który w oryginalnym tytule "Do you believe?" poruszył już tysiące osób w Stanach Zjednoczonych. Czas na Polskę - premiera 18 września.


Byliśmy pod wrażeniem tego, jak Bóg wykorzystał film, aby wpłynąć na ludzkie serca i dusze na całym świecie - tak o filmie "Bóg nie umarł" mówi David A.R. White - producent, także nowej produkcji. W "Czy naprawdę wierzysz?" przeplata się wiele historii. Każdy z bohaterów znajduje  się na innym etapie życia, ale wszyscy potrzebują tego samego. Chodzi tu o siłę i znaczenie krzyża w dzisiejszym społeczeństwie. To potężny film - dodaje. A tak naprawdę to coś więcej. To pytanie, na które każdy chrześcijanin powinien sobie odpowiedzieć. Twórcy filmu już to zrobili.

 

Pracę zawsze rozpoczynamy od modlitwy. Wpuszczamy Boga do naszych serc i on mówi nam, czego chce. Chcemy opowiedzieć ludziom o tym, kim jest nasz Bóg. W tym filmie żaden z bohaterów nie dominuje, nikt nie zna wszystkich elementów układanki. Tak, jak w życiu, prawda? - tak o "Czy naprawdę wierzysz" mówią Chuck Konzelman oraz Cary Solomn, autorzy scenariusza. 

 

 

Bohaterowie filmu stają przed dramatycznymi wyborami. Pojawia się m.in. wątek gangsterski dodający sporą dawkę dramatyzmu. Wpleciona została także historia ratownika medycznego, który popada w problemy z prawem za krzewienie wiary w pracy. Bohaterką jest również nastolatka w ciąży pozbawiona rodziców. Jest para, która chce popełnić samobójstwo. Małżeństwo, które straciło dziecko. Wszystkie te historie są częścią planu, którego scenariusz mógł napisać tylko Bóg. W samym środku opowieści pojawia się pastor, który zostaje skonfrontowany z pytaniem ulicznego kaznodziei - "Czy naprawdę wierzysz w krzyż Jezusa Chrystusa?". Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta. Trudność może pojawić się przy kolejnym: "Jeśli wierzysz, to co z tym zrobisz?". Bo przecież Prawdziwa Wiara Wymaga Działania. Film udowodnia, że nie są to puste słowa, wręcz przeciwnie - to zdanie, z którym powinien utożsamiać się każdy chrześcijanin. 


Nie czekając do premiery "Czy naprawdę wierzysz?" (18 września) już teraz możesz zatrzymać się nad powyższymi słowami ściągając (za darmo!) konferencję Karola Sobczyka: "Prawdziwa wiara wymaga działania - Historia. Przełom. Namaszczenie"

 

 

Dowiesz się z niej m.in. o tym, że wśród współczesnych chrześcijan można wyróżnić dwie grupy ludzi - tych, którzy sercem szukają Boga i działają w wierze oraz na tych, którzy nie zdają sobie sprawy, że mogą znaleźć w Bogu więcej. Słuchając słów K. Sobczyka zobaczysz, jak wygląda wiara odważna - ta, która doprowadza do przełomowych zmian.

 


Dowiedz się więcej o filmie "Czy naprawdę wierzysz?"

 

 Profil na Facebooku 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.89

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook