Rosja oczami kobiet. Nowa kolekcja Sputnika

6 marca 2010 roku odbędzie się premiera limitowanego boxu Kolekcji Sputnika. Trzy rosyjskie filmy dedykowane są zwłaszcza Paniom, ale z pewnością znajdą uznanie także Panów. Nostalgiczne, przenikliwe kino Andrieja Zwiagincewa w postaci filmu Wygnanie, kino obrazu, klimatu – Podróż ze zwierzętami domowymi oraz film Okrucieństwo – brutalne, zaskakujące bez krzty romantyzmu.

 

Okrucieństwo, reż. Marina Lubakowa

 

W filmie Okrucieństwo mężczyzna staje się impulsem, który popycha bohaterki filmu do naruszenia wszelkich socjalnych norm i łamania prawa. Wspólnym mianownikiem przyjaźni dobrze usytuowanej damy – prawniczki Zoi (Renata Litwinowa) i trudnej nastolatki Wiki (Anna Biegunowa) staje się porzucenie. Obie odczuwają podobny rodzaj obrazy na świat, obydwie też mają poczucie, że są nikomu niepotrzebne. Dwie kobiety przekraczają niebezpieczną granicę w nadziei, że poczują swobodę i prawdziwe życie, którego nigdy wcześniej nie zaznały. Będzie to jednak miało wysoką cenę…

 

Rok produkcji: 2007.

 

Wygnanie, reż. Andriej Zwiagincew

 

To film o nas wszystkich, dobrych i pięknych ludziach w tragicznych okolicznościach braku nadziei. Metaforyczny obraz rodziny – mąż, żona i dwoje dzieci przenoszą się z miasta przemysłowego na wieś, do miejsca urodzenia męża, aby zamieszkać w starym domu jego ojca. Małżonkowie, pozostawieni sami sobie, muszą skupić się na własnych relacjach. Zamknięte w swojej samotności postaci odkrywają przed nami tajemnice własnych dusz. Surowa przyroda staje się niemym świadkiem tragicznych wydarzeń.

 

Rok produkcji: 2007.

 

Podróż ze zwierzętami domowymi, reż. Wiera Storożewa

 

Niezwykle klimatyczne kino, w którym dialogi nikną pod siłą niezwykłej wizji plastycznej. Natalia wraz z mężem mieszka w domku w pobliżu torów kolejowych. Szare stroje skutecznie maskują jej urodę i stanowią odzwierciedlenie stanu ducha. Jedynym jej zajęciem jest prowadzenie domu, a główną rozrywką obserwowanie pociągów jadących do innego, nieznanego świata. Kiedy mąż Natalii niespodziewanie umiera, w jej życiu dokonuje się niezwykła przemiana: Natalia po raz pierwszy w życiu uświadamia sobie własne potrzeby i wyrusza w podróż... To przepiękna historia o potrzebie miłości i wolności.

 

Rok produkcji: 2007.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?