Ruszyły zdjęcia do filmu fabularnego o św. Ignacym

Jezuici
(fot. Ignacio: The First Jesuit / Facebook)

"Ignacy: pierwszy z jezuitów" to tytuł będącego w produkcji filmu fabularnego reżyserii Paolo Dy. Producentem filmu jest jezuicka fundacja Jesuit Communications z Filipin. Jak postać założyciela jezuitów chcą przedstawić autorzy filmu?

 

Ma to być pełne ekscytacji spojrzenie na życie św. Ignacego z punktu widzenia młodego księdza pełniącego funkcję jego obrońcy przed trybunałem hiszpańskiej Inkwizycji. W jego relacji spotykamy człowieka z krwi i kości, który z owładniętego kobiecymi wdziękami i lubującego się w pojedynkach na szpady młodzieńca przeradza się w lidera zakonu, mającego trwale zmienić oblicze Chrześcijaństwa.

 

Ignacy na swojej drodze życia notorycznie ociera się o śmierć fizyczną i duchową. Te doświadczenia z ogromnego grzesznika mają jednak wyrzeźbić najwierniejszego żołnierza Boga. Film, którego premiera planowana jest jeszcze w tym roku, ukaże nie tylko tylko zmagania świętego z grzechem, ale również historię powstania jego dzieła życia, a zarazem perłę literatury duchowej Kościoła - Ćwiczeń Duchowych.

 

Więcej zdjęć odnaleźć można na fanpage’u produkcji.

 

ON LOCATION: We filmed the first few sequences in Torre de Galartza in Aretxabaleta which will appear as the exterior of...

Posted by Ignacio: The First Jesuit on 15 lipca 2015

 

Redakcja DEON.pl poleca:

 

ŻYCIE NA PEŁNEJ PETARDZIE
ks. Jan Kaczkowski
Piotr Żyłka

 

Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku.

 

W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ks. Jan zdradza źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook