Zobacz największą kadzielnicę na świecie [WIDEO]

PAP / pk
Poniedziałek, 25 lipca 2016, godz. 07:00
W święto Jakuba Apostoła warto przyjrzeć się bliżej katedrze w Santiago de Compostela i znajdującej się w niej niezwykłej kadzielnicy, która od wieków wprawia w zdumienie pielgrzymów z całego świata.
więcej

Tak mogłyby wyglądać kościoły hobbitów [GALERIA]

Julia Płaneta / kw
Niedziela, 24 lipca 2016, godz. 08:00
Gdyby hobbity ze świata Tolkiena chciały wybudować kościoły, to najprawdopodobniej wyglądałyby jak te na poniższych zdjęciach. Najlepsze jest to, że one naprawdę istnieją. Poznaj niezwykłą magię islandzkich kościołów.
więcej

Kryzysy? Po prostu trzeba je przetrwać [WYWIAD]

Szymon Pilarz / Piotr Kosiarski
Wtorek, 19 lipca 2016, godz. 08:52
Nie powiem: "idź, bo to jest fajne". Powiem raczej: "bądź otwarty na to, co przyniesie droga". O pielgrzymowaniu do Santiago de Compostela, nawróceniu i "Dniu świstaka" opowiada Szymon Pilarz.
więcej

Lodowce Spitsbergenu znikają w ekspresowym tempie

PAP - Nauka w Polsce
pk
Czwartek, 14 lipca 2016, godz. 18:00
Małe lodowce środkowego Spitsbergenu, na tzw. Ziemi Dicksona, topnieją w bardzo szybkim tempie. Każdego roku ubywa 1 proc. ich powierzchni, czyli 2 km. kw. Wiele z tych 150 lodowców może zaniknąć nawet, gdyby udało się zatrzymać ocieplenie klimatu.
więcej

110 lat najtrudniejszego szlaku w Polsce - Orlej Perci

PAP / pk
Środa, 13 lipca 2016, godz. 14:24
Wytyczony 110 lat temu szlak turystyczny Orla Perć miał być przeznaczony tylko dla orłów tatrzańskiej wspinaczki, ukoronowaniem ich dotychczasowych zdobyczy, jednak ta idea się zatarła. Zginęło tam blisko 140 turystów - powiedział PAP ratownik TOPR Andrzej Marasek.
więcej

10 cudownych minut w Gruzji [WIDEO]

YouTube / mc
Wtorek, 12 lipca 2016, godz. 07:00
Znany wideobloger Włodek Markowicz postanowił pojechać w miejsce, gdzie na pewno nie będzie Internetu. Znalazł je pośrodku gruzińskiego pustkowia, gdzie w liczącej 300 mieszkańców wsi Polak prowadzi niezwykły hostel.
więcej

Bieszczady: żubrzyce z potomstwem zaczynają wracać do stad

PAP / pk
Piątek, 8 lipca 2016, godz. 11:21
Co najmniej kilka żubrzyc z tegorocznym przychówkiem wróciło już do swoich stad w Bieszczadach. - Opuściły je w czerwcu, żeby w leśnych ostępach wydać potomstwo - powiedział rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.
więcej

Wchodzą w życie przepisy o uporządkowaniu Krupówek

PAP / pk
Czwartek, 30 czerwca 2016, godz. 14:48
W piątek wchodzi w życie uchwała o Parku Kulturowym w przestrzeni Krupówek, zgodnie z którą z deptaku mają zniknąć szpecące reklamy i handel obnośny. Wciąż jednak nie ma planu ochrony, który stworzyć ma burmistrz. Handlujący sprzeciwiają się nowym przepisom i zapowiadają proces.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook