Lodowce Spitsbergenu znikają w ekspresowym tempie

PAP - Nauka w Polsce
pk
Czwartek, 14 lipca 2016, godz. 18:00
Małe lodowce środkowego Spitsbergenu, na tzw. Ziemi Dicksona, topnieją w bardzo szybkim tempie. Każdego roku ubywa 1 proc. ich powierzchni, czyli 2 km. kw. Wiele z tych 150 lodowców może zaniknąć nawet, gdyby udało się zatrzymać ocieplenie klimatu.
więcej

110 lat najtrudniejszego szlaku w Polsce - Orlej Perci

PAP / pk
Środa, 13 lipca 2016, godz. 14:24
Wytyczony 110 lat temu szlak turystyczny Orla Perć miał być przeznaczony tylko dla orłów tatrzańskiej wspinaczki, ukoronowaniem ich dotychczasowych zdobyczy, jednak ta idea się zatarła. Zginęło tam blisko 140 turystów - powiedział PAP ratownik TOPR Andrzej Marasek.
więcej

10 cudownych minut w Gruzji [WIDEO]

YouTube / mc
Wtorek, 12 lipca 2016, godz. 07:00
Znany wideobloger Włodek Markowicz postanowił pojechać w miejsce, gdzie na pewno nie będzie Internetu. Znalazł je pośrodku gruzińskiego pustkowia, gdzie w liczącej 300 mieszkańców wsi Polak prowadzi niezwykły hostel.
więcej

Bieszczady: żubrzyce z potomstwem zaczynają wracać do stad

PAP / pk
Piątek, 8 lipca 2016, godz. 11:21
Co najmniej kilka żubrzyc z tegorocznym przychówkiem wróciło już do swoich stad w Bieszczadach. - Opuściły je w czerwcu, żeby w leśnych ostępach wydać potomstwo - powiedział rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.
więcej

Wchodzą w życie przepisy o uporządkowaniu Krupówek

PAP / pk
Czwartek, 30 czerwca 2016, godz. 14:48
W piątek wchodzi w życie uchwała o Parku Kulturowym w przestrzeni Krupówek, zgodnie z którą z deptaku mają zniknąć szpecące reklamy i handel obnośny. Wciąż jednak nie ma planu ochrony, który stworzyć ma burmistrz. Handlujący sprzeciwiają się nowym przepisom i zapowiadają proces.
więcej

To wyżej, niż wieża Eiffla. Odważyłbyś się? [WIDEO]

youtube.com / pk
Niedziela, 26 czerwca 2016, godz. 08:00
Wieża Eiffla mierzy 324 metry wysokości. To znaczenie więcej, niż potrzeba by dostać zawrotów głowy, lęku przestrzeni i drżenia kolan. Instalacja którą za chwilę zobaczysz, umożliwia spacer ponad 200 metrów wyżej od wieży Effla, czyli łącznie... ponad pół kilometra nad dnem doliny!
więcej

Karpaty zarastają - lasów jest już tam 2 razy więcej niż przed 150 laty

PAP - Nauka w Polsce
Ludwika Tomala / pk
Środa, 15 czerwca 2016, godz. 12:13
Od połowy XIX wieku powierzchnia lasów w polskiej części Karpat zwiększyła się prawie dwukrotnie - wynika z badań geografów. Lasami zarastają m.in. porzucone pola uprawne i pastwiska, których nie opłaca się już utrzymywać.
więcej

Brazylijczycy odwiedzili Polskę i nagrali niezwykły film [WIDEO]

Madrecita Filmes / youtube.com / pk
Środa, 15 czerwca 2016, godz. 07:00
Spektakularny film o Polsce podbija internet. Zobacz nasz kraj z perspektywy młodych ludzi z zagranicy. Materiał, który stworzyli, zachwyca nie tylko Polaków.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook