Węglówka - jak u Pana Boga za piecem

Dziennik Polski
WALD / "Dziennik Polski"
Środa, 30 czerwca 2010, godz. 12:51
Węglówka położona jest, jak u Pana Boga za piecem. Nie za wąska, nie za szeroka dolina Czarnego Potoku, ograniczona lesistymi wzgórzami, z których wyrastają trzy znaczne wzniesienia - Czarny Dział, Królewska Góra oraz Sucha Góra - w naturalny wręcz sposób zapewniające bezpieczeństwo i zbawienną nieraz separację od wydarzeń, niesionych przez codzienność.
więcej

Europa taniej, Kraków drożej

www.traviago.pl
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, godz. 09:41
Podczas gdy średnia cena za nocleg w europejskich metropoliach spadła w stosunku do poprzedniego miesiąca o 3%, to w Krakowie wzrosła o 10 %. Średnia cena noclegu w jedynej polskiej metropolii znajdująca się w indeksie cen hoteli (tHPI), publikowanego przez www.trivago.pl wynosi w czerwcu 94 Euro. Jest to najwyższa cena za nocleg w Krakowie w tym roku.
więcej

Prowansalskie bories

Dziennik Polski
Krystyna Słomka / "Dziennik Polski"
Poniedziałek, 7 czerwca 2010, godz. 15:28
Village des Bories, rozłożona na zboczach wzgórz Vaucluse, to unikalne i największe we Francji skupisko kamiennych budowli znanych tu jako bories. O wspornikowych sklepieniach, stawiane bez murarskiego spoiwa na zasadzie klinowania się głazów przypominają irlandzką clochan, sardyńską nuraghe, czy grecką tholos.
więcej

Francja: Gdzie są bistra z tamtych lat...

PAP / psd
Sobota, 15 maja 2010, godz. 12:28
We Francji z roku na rok topnieje liczba małych, kameralnych barów o rodzinnej atmosferze, prawdziwych instytucji lokalnego krajobrazu. Szacuje się, że codziennie na prowincji zamyka się średnio dwa bistra.
więcej

Gdzie spędzamy długi weekend majowy?

PAP / apio
Niedziela, 2 maja 2010, godz. 11:20
Polacy, którzy zaplanowali długi, majowy weekend za granicą, spędzą go głównie w ciepłych krajach, m.in. w Egipcie, Tunezji, Turcji, Grecji - wynika z informacji biur podróży. Nadal popularne są stolice pobliskich krajów Europy oraz polskie morze i góry.
więcej

TŘEBÍČ - chrześcijańskie i żydowskie zabytki

Dziennik Polski
Jakub Taczanowski / "Dziennik Polski"
Poniedziałek, 8 lutego 2010, godz. 17:55
Wspaniała romańska bazylika wznosi się ponad malowniczą, pełną wąskich zaułków, dzielnicą żydowską - oto morawski Třebíč, jedno z dwunastu miejsc w Republice Czeskiej wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
więcej

Stambuł - tu kończy się Europa

Piotr Żyłka
Środa, 6 stycznia 2010, godz. 10:28
Od pół wieku trwają dyskusje czy Turcja to jeszcze Europa. Pytanie to w sposób szczególny nurtuje europejskich polityków i zachodnie elity, od lat zastanawiające się czy w Unii jest miejsce dla Turcji. My odpowiedzi szukaliśmy na ulicach Stambułu.
więcej

Bar micwa przed Ścianą Płaczu - fotoreportaż

Józef Augustyn SJ
Piątek, 11 grudnia 2009, godz. 11:47
W każdy poniedziałek i czwartek na placu przed Murem Płaczu w Jerozolimie odbywają się uroczystości bar micwy.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook