Frutti di mare a ciąża

drr / inf. pras.
Piątek, 9 lipca 2010, godz. 13:57
Kobietom w ciąży mniej wolno - kulinarnie. Przyszłe mamy bardziej niż inni muszą uważać na to, co jedzą. Zwłaszcza, gdy wakacje zamierzają spędzić z dala o polskiej kuchni.
więcej

Na wakacje w Tatry

PAP / drr
Czwartek, 8 lipca 2010, godz. 10:15
Rośnie ruch turystyczny w Tatrach. Oblężenie przeżywa Giewont, a na wjazd kolejką na Kasprowy Wierch trzeba czekać w Kuźnicach nawet dwie i pół godziny. Ratownicy górscy radzą, aby w góry wyruszać wcześnie rano, wtedy można uniknąć dużego ruchu na szlakach.
więcej

Węglówka - jak u Pana Boga za piecem

Dziennik Polski
WALD / "Dziennik Polski"
Środa, 30 czerwca 2010, godz. 12:51
Węglówka położona jest, jak u Pana Boga za piecem. Nie za wąska, nie za szeroka dolina Czarnego Potoku, ograniczona lesistymi wzgórzami, z których wyrastają trzy znaczne wzniesienia - Czarny Dział, Królewska Góra oraz Sucha Góra - w naturalny wręcz sposób zapewniające bezpieczeństwo i zbawienną nieraz separację od wydarzeń, niesionych przez codzienność.
więcej

Europa taniej, Kraków drożej

www.traviago.pl
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, godz. 09:41
Podczas gdy średnia cena za nocleg w europejskich metropoliach spadła w stosunku do poprzedniego miesiąca o 3%, to w Krakowie wzrosła o 10 %. Średnia cena noclegu w jedynej polskiej metropolii znajdująca się w indeksie cen hoteli (tHPI), publikowanego przez www.trivago.pl wynosi w czerwcu 94 Euro. Jest to najwyższa cena za nocleg w Krakowie w tym roku.
więcej

Prowansalskie bories

Dziennik Polski
Krystyna Słomka / "Dziennik Polski"
Poniedziałek, 7 czerwca 2010, godz. 15:28
Village des Bories, rozłożona na zboczach wzgórz Vaucluse, to unikalne i największe we Francji skupisko kamiennych budowli znanych tu jako bories. O wspornikowych sklepieniach, stawiane bez murarskiego spoiwa na zasadzie klinowania się głazów przypominają irlandzką clochan, sardyńską nuraghe, czy grecką tholos.
więcej

Francja: Gdzie są bistra z tamtych lat...

PAP / psd
Sobota, 15 maja 2010, godz. 12:28
We Francji z roku na rok topnieje liczba małych, kameralnych barów o rodzinnej atmosferze, prawdziwych instytucji lokalnego krajobrazu. Szacuje się, że codziennie na prowincji zamyka się średnio dwa bistra.
więcej

Gdzie spędzamy długi weekend majowy?

PAP / apio
Niedziela, 2 maja 2010, godz. 11:20
Polacy, którzy zaplanowali długi, majowy weekend za granicą, spędzą go głównie w ciepłych krajach, m.in. w Egipcie, Tunezji, Turcji, Grecji - wynika z informacji biur podróży. Nadal popularne są stolice pobliskich krajów Europy oraz polskie morze i góry.
więcej

TŘEBÍČ - chrześcijańskie i żydowskie zabytki

Dziennik Polski
Jakub Taczanowski / "Dziennik Polski"
Poniedziałek, 8 lutego 2010, godz. 17:55
Wspaniała romańska bazylika wznosi się ponad malowniczą, pełną wąskich zaułków, dzielnicą żydowską - oto morawski Třebíč, jedno z dwunastu miejsc w Republice Czeskiej wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook