7 powodów, dla których warto chodzić po górach

Przyroda, zwłaszcza w górach, rodzi zachwyt pięknem stworzenia. Uwielbienie Pana w Jego działach to jedna z najpiękniejszych modlitw. (fot. shutterstock.com)

"W górach jest wszystko co kocham, góry to przystań, niekończąca się nadzieja, że można żyć życiem i wierzyć, nie dotykając" - powiedział o górach ks. Józef Tichner. My dodamy coś jeszcze.

 

Poznaj 7 powodów, dla których warto chodzić po górach - niskich, wysokich, każdych.

 

1. W górach będziesz "bliżej Boga"

 

(fot. shutterstock.com)

 

Góry to idealna przestrzeń do spotkania z Bogiem; w pięknie przyrody, drugim człowieku, ale także w samotności i wewnętrznym spokoju. Bóg, gdy chciał przekazać coś ważnego ludziom, również wybierał góry - choćby Synaj, Tabor czy Kalwarię.

 

2. Przeżyjesz wspaniałą przygodę

 

(fot. shutterstock.com)

 

Jeśli pozwolisz się prowadzić Panu Bogu i dasz Mu wolną rękę w każdym aspekcie twojej wędrówki, zaczną się dziać prawdziwe cuda. Czasem to, co z naszego punktu widzenia jest trudne, Bóg może zamienić w coś, co będziesz wspominać przez lata, nawet jeśli na początku było to nie do przyjęcia.

 

3. Spotkasz inspirujących ludzi

 

(fot. shutterstock.com)

 

Góry są magnesem przyciągającym wyjątkowe osoby. Nie ma znaczenia, czy będą to nasi towarzysze, czy osoby spotkane podczas wędrówki. Warto otworzyć się na każdą relację, bo nigdy nie wiadomo, co przyniesie rozmowa z drugim człowiekiem.

 

4. Pokonasz swoje słabości

 

(fot. shutterstock.com)

 

Chodzenie po górach to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, a także przekraczania barier. W górach łatwo można się przekonać, że nasze ograniczenia to często tylko kwestia psychiki, a fizyczny zapas siły jest znacznie większy, niż może się wydawać. Pokonanie wewnętrznych ograniczeń, związanych z niewygodą i zmęczeniem, daje dużo frajdy i pomaga uwierzyć we własne siły.

 

5. Zachwycisz się dziełami Boga

 

(fot. shutterstock.com)

 

Przyroda, zwłaszcza w górach, rodzi zachwyt pięknem stworzenia. Uwielbienie Pana w Jego działach to jedna z najpiękniejszych modlitw. Góry, podobnie jak cały świat, są darem Stwórcy dla nas. Zostały nam powierzone, abyśmy mogli zobaczyć w nich miłość i hojność Boga.

 

6. Przeżyjesz wewnętrzne rekolekcje

 

(fot. shutterstock.com)

 

Wyjście w góry, w połączeniu z odpowiednim nastawieniem, może się okazać świetnymi rekolekcjami. Pismo Święte mieści się dzisiaj w smartfonie i zabranie go w góry nie powinno być dla nikogo żadnym problemem. Górska przyroda, wyciszenie oraz kontakt z Bogiem i z samym sobą stwarzają idealne warunki do przeżycia osobistych rekolekcji.

 

7. Zregenerujesz siły

 

(fot. shutterstock.com)

 

Weekend spędzony na górskim szlaku to świetna okazja do odpoczynku. Zmęczenie fizyczne, choć czasem może dać się we znaki, jest niczym w porównaniu z komfortem psychicznym, jaki daje jedno- lub dwudniowy wypad w góry. Doceni to każdy, bez względu na wiek i wykonywany zawód.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

27

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

agdent 14:48:36 | 2016-03-18
Tak o górach mówila moja córka i zginęła tam w czasie spaceru w wieku 29 lat daw miesiące temu...

Oceń 4 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook