Komar nie taki straszny?

PAP Life / pk
Czwartek, 6 lipca 2017, godz. 09:07
Choć są małe i uciążliwe, mogą okazać się też niebezpieczne - zwłaszcza w tropikach. - Przed komarami chronią preparaty nanoszone na skórę, środki do pomieszczeń, moskitiery nadłóżkowe i naokienne, klimatyzacja czy ubrania - wylicza PAP Life dr Anna Kuna.
więcej

GPS sprawdzi, czy urzędnicy wykonują swoją pracę

PAP Technologie / pk
Czwartek, 6 lipca 2017, godz. 08:53
Chińskie miasto Yulin w prowincji Shaanxi, w środkowej części kraju, zamierza kontrolować swoich urzędników za pośrednictwem GPS. Powodem są nadużycia, jakich dopuszczali się w w godzinach prac - podał w piątek serwis biznesowy Jiemian.
więcej

Studiuj na jedynej takiej uczelni w Krakowie

Ignatianum / Dariusz Dańkowski SJ / ml
Środa, 21 czerwca 2017, godz. 07:00
Standardy akademickie są uniwersalne, rekrutacja i zasady otrzymywania dyplomów są takie same jak na uczelniach państwowych. Jednak przy bliższym poznaniu widać istotne różnice.
więcej

Boeing zaprezentował nowy wariant samolotu pasażerskiego

PAP technologie / pk
Wtorek, 20 czerwca 2017, godz. 09:36
Amerykański koncern Boeing zaprezentował w poniedziałek na targach lotniczych Paris Air Show najnowszy wariant samolotu pasażerskiego z rodziny 737 MAX. Producent poinformował jednocześnie, że otrzymał na niego już ponad 240 zamówień od co najmniej 10 klientów.
więcej

Watykański wkład w podbój kosmosu

cruxnow.com / sz
Środa, 31 maja 2017, godz. 07:00
Czy w kosmosie można odnaleźć obce cywilizacje, a nawet samego Boga? Odpowiedzi na te pytania od dziesiątek lat szukają astronomowie z Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego w Castel Gandolfo. Dowodzi im pewien wybitny jezuita.
więcej

IK: konieczne opracowanie ram polityki cyberbezpieczeństwa kraju

PAP Technologie / pk
Poniedziałek, 22 maja 2017, godz. 10:56
Konieczne jest jak najszybsze opracowanie planu działań Krajowych Ram Polityki Cyberbezpieczeństwa oraz przyjęcie ustawy implementującej dyrektywę NIS - wynika z "Rekomendacji CYBERSEC PL 2017" opracowanych przez Instytut Kościuszki.
więcej

Badające powietrze "latające laboratorium" GIG nagrodzone w Barcelonie

PAP Technologie / pk
Czwartek, 18 maja 2017, godz. 10:28
Opracowana przez naukowców z Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach (GIG) mobilna platforma do pomiaru zanieczyszczeń powietrza została nagrodzona podczas Międzynarodowych Targów Wynalazczości Badań Naukowych i Nowych Technologii Innova w Barcelonie.
więcej

Śpisz z telefonem komórkowym? Koniecznie to przeczytaj!

PAP Technologie / pk
Czwartek, 4 maja 2017, godz. 08:46
Amerykańscy badacze przestrzegają przed nieroztropnym używaniem telefonów komórkowych. Może to wpływać ujemnie, na jakość snu, powodować zmęczenie, co jest niebezpieczne podczas prowadzenia pojazdów.
więcej

Badanie: czujniki linii papilarnych w smartfonach można łatwo oszukać

PAP Technologie / pk
Piątek, 28 kwietnia 2017, godz. 10:02
Amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Nowojorskiego i Uniwersytetu Michigan uważają, że czujniki linii papilarnych w smartfonach można łatwo oszukać cyfrowo tworząc sztuczny odcisk uwzględniający charakterystyczne cechy ludzkich linii papilarnych.
więcej

Nowoczesne systemy pomagają zwiększyć bezpieczeństwo samochodów

PAP Technologie / pk
Czwartek, 27 kwietnia 2017, godz. 16:40
Nowoczesne systemy bezpieczeństwa montowane w samochodach nie tylko reagują na zagrożenia na drodze, ale potrafią też wymieniać się z innymi pojazdami informacjami m.in. na temat warunków panujących na drodze - zwracają uwagę eksperci, z którymi rozmawiała PAP.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?