Będziesz mógł zobaczyć Jezusa czyniącego cuda. Firma z Tajwanu chce to umożliwić

(fot. htc vive / youtube)

Jak zapewnia producent, to doświadczenie dla chrześcijan ma być bardzo realistyczne. Można będzie nawet przejść z Jezusem po wodzie! Wszystko dzięki specjalnemu urządzeniu.

 

O wirtualnej rzeczywistości (ang. Virtual Reality, w skrócie VR) i o specjalnych goglach do jej widzenia, słychać już od dobrych kilku lat. Pojawił się jednak nowy, nietypowy projekt. Firma HTC z Tajwanu znalazła nową, według przewidywań odpowiednią grupę ludzi, do używania swojego nowego produktu. Postanowiła zainwestować w rozwiązania technologiczne dla chrześcijan, by mogli oglądać swoimi oczami historie biblijne.

 

Choć sam produkt wszedł już na rynek jakiś czas temu, niedługo zostanie dodany do niego nowy film z rozszerzoną rzeczywistością. W opisie trailera czytamy, że jest to robiąca wrażenie przestrzenna adaptacja "jednych z najważniejszych historii kiedykolwiek opowiedzianych". Ma to być przedstawienie 7 cudów Jezusa, opisanych w Ewangelii wg św. Jana, w nowej generacji filmów przyszłości. 

 

Produkcją zajęło się studio Vive i pokazało zwiastun tego, czego można się spodziewać. Oto on:

 

 

Zdaniem Joela Brentona, producenta wykonawczego Vive Studios (firmy tworzącej filmy do urządzeń HTC), chrześcijanie są idealną testową publicznością, jeśli chodzi o nowe formaty VR. Przygotowanych ma być 7 połączonych ze sobą 10-minutowych filmów, w których użytkownik będzie mógł się rozglądać i zbliżyć do najbardziej interesujących go fragmentów opowieści.

 

Do tej pory urządzenia VR i różne ich formaty nie przyjęły się jako produkt masowy u użytkowników nowych technologii. Czy tym razem firmie uda się dotrzeć z nim do większego grona?

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook