Sprawdź, o której godzinie w twojej okolicy rozbłyśnie Pierwsza Gwiazdka

(fot. aj)

Nikt nie wyobraża sobie kolacji wigilijnej bez Pierwszej Gwiazdki. Dlatego przygotowaliśmy dla was infografikę, dzięki której sprawdzicie, o której możecie wypatrywać jej na niebie w swojej okolicy.


Zwyczaj wypatrywania Pierwszej Gwiazdy jest nawiązaniem do Gwiazdy Betlejemskiej, która ukazała się na niebie w czasie narodzin Jezusa Chrystusa. Wskazała ona miejsce narodzin Mesjasza i pomogła Mędrcom ze Wschodu znaleźć drogę do Betlejem.


Szukanie na niebie Pierwszej Gwiazdy tradycyjnie powierza się dzieciom. Kiedy zobaczą ją na niebie, cała rodzina zaczyna wspólną modlitwę i wigilijną kolację.

 

Szukasz kolęd do puszczenia w czasie wieczerzy wigilijnej? Kliknij tutaj>>


Na przedstawionej poniżej infografice znajdziecie dokładne godziny zachodu słońca w każdym z większych miast Polski. W tym czasie zacznie się ściemniać, a po kilkunastu minutach - oczywiście przy dobrej pogodzie - powinny zacząć świecić gwiazdy.


W tym roku dodatkowo czeka nas jeszcze jedna atrakcja - kometa, którą w ostatnich dniach można zobaczyć nad Polską nawet gołym okiem. W Wigilię będzie ona już mniej widoczna, ale wciąż powinna być obecna. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj (KLIK!).

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook