Pierwsze w Polsce kino wirtualnej rzeczywistości otwarte w Warszawie

(fot. betto rodrigues / Shutterstock.com)

W Warszawie otwarto w piątek przed południem pierwsze kino z seansami w wirtualnej rzeczywistości. W ramach współpracy firm Samsung oraz sieci Multikino Polska prezentowanych w nim będzie kilkanaście produkcji filmowych w 360 stopniach.

 

- W specjalnej sali kinowej znajdującej się na II piętrze warszawskiego Multikina w Złotych Tarasach na odwiedzających czeka 25 stanowisk wyposażonych w zestawy Gear VR i Samsung Galaxy S8. To właśnie ten smartfon odpowiada za wysoką rozdzielczość wyświetlanego w goglach VR obrazu: 2960 x 1440 pikseli. Dzięki takiej jakości obrazu można odnieść wrażenie, że jest się nie tyle widzem, co uczestnikiem samego filmu i jednym z jego aktorów" - tłumaczy południowokoreański koncern.

 

- To dla nas ważny i symboliczny dzień. Cieszymy się, że to właśnie technologia Samsung umożliwiła otwarcie pierwszego w Polsce i jednego z pierwszych w tej części Europy kina VR. Wirtualna rzeczywistość staje się dzisiaj dostępna absolutnie dla wszystkich. Wystarczy rozsiąść się wygodnie w fotelu i założyć na głowę okulary Gear VR ze smartfonem Galaxy S8, aby dosłownie przenieść się w wybrany przez siebie seans - podkreślał rzecznik Samsung Electronics Polska Olaf Krynicki. W jego ocenie kino VR to "zupełnie nowy wymiar doświadczenia filmowego".

 

- Dotychczas to reżyser decydował o tym, co i jak oglądamy. Teraz ta decyzja leży w naszych rękach. To widz decyduje, jaki element świata chce w tej chwili oglądać. To on tak naprawdę jest reżyserem filmu VR. Jesteśmy przekonani, że dzięki takiemu przesunięciu punktu ciężkości: z obrazu na widza, wirtualna rzeczywistość okaże się kolejnym kamieniem milowym w rozwoju kina - dodał Krynicki.

 

Jak tłumaczą organizatorzy przedsięwzięcia filmy zostały pogrupowane w 4 kategorie: podróże, niesamowite doświadczenia, dla rodzin, sztuka. Projekcje potrwają maksymalnie 20 minut, widz na miejscu będzie miał możliwość wyboru tematyki oglądanych filmów.

 

Partnerami Multikina VR by Samsung są MIMO.OOO - pierwsze w kraju studio dedykowane kreacji i produkcji treści w wirtualnej rzeczywistości i wideo 360 oraz firma World of VR, która wspólnie z RDS Group stworzyła system do prowadzenia pokazów synchronicznych.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

4

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?