Studia 320 metrów pod ziemią

(fot. muzeumgornictwa.pl)

Organizację dla studentów wykładów i ćwiczeń poświęconych turystyce industrialnej zakłada m.in. porozumienie zawarte między Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach a Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Zajęcia będą się odbywały 320 m pod ziemią w kopalni Guido.

 

Współpraca ta, jak powiedział PAP w środę rzecznik uczelni Marcin Baron, ma na celu m.in. promocję "walorów turystyki industrialnej" wśród studentów kierunku gospodarka turystyczna poprzez zorganizowanie dla nich cyklu praktycznych ćwiczeń i wykładów na terenie kopalni. "Chcemy uświadomić studentom kierunku gospodarka turystyczna, że turystyka pełni nie tylko funkcję społeczną, ale jest to także działalność biznesowa i gospodarcza" - informuje uczelnia.

 

Baron dodaje, że turystyka industrialna odgrywa w województwie śląskim rolę szczególną i bez wątpienia jest jedną z tych gałęzi turystyki, które obecnie najlepiej się tu rozwijają. "Dlatego studenci kierunku gospodarka turystyczna, na którym studiują przyszli menedżerowie, będą mieli okazję w praktyce zapoznać się z zagadnieniami związanymi z obsługą turystów, dowiedzieć się, jakie produkty turystyczne warto lansować oraz dlaczego turystyka industrialna jest w tym regionie bardzo ważna" - powiedział Baron.

 

Obecnie na kierunku gospodarka turystyczna studiuje w Uniwersytecie Ekonomicznym 320 osób.

 

Pierwsze wykłady odbędą się jeszcze w tym roku.

 

Jak wynika z danych Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, w ubiegłym roku kilkadziesiąt obiektów należących do Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego odwiedziło ponad 630 tys. osób - o 52 tys. więcej niż rok wcześniej. Łącznie, w ciągu ostatnich 5 lat, szlak przyciągnął prawie 3 mln turystów, również spoza kraju.

 

Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido jest jednym z najciekawszych miejsc turystyki industrialnej w województwie śląskim. Powstała w 1855 r. W 1967 utworzono tam kopalnię doświadczalną, a w latach 1982-1996 funkcjonował "Skansen Górniczy Guido". Od czasu ponownego otwarcia dla ruchu turystycznego w czerwcu 2007 r. uruchomiono dla turystów oba poziomy: 170 m i 320 m pod ziemią.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?