Jak filozof i kulturoznawca zostają pedagogami?

(fot. Akademia Ignatianum)

W październiku 2013 roku rusza kolejna edycja kursu pedagogicznego organizowanego przez Wydział Filozoficzny Akademii Ignatianum w Krakowie.

 

Kurs to oferta skierowana do tych studentów kulturoznawstwa i filozofii, którzy w przyszłości chcieliby pracować z dziećmi i młodzieżą. Studium obejmuje 420 godzin i trwa na ogół 3 semestry. Jego całkowity koszt wynosi 1000 zł.

 

Kurs daje dwojakie kompetencje. Absolwenci kursu (kulturoznawcy) zyskują uprawnia do pracy w szkole jako nauczyciele WOK , filozofii, etyki, a ponadto do działań wychowawczo-edukacyjnych w domach kultury, MDK, GOK, czyli wszędzie tam, gdzie prowadzone są teatry dla dzieci i młodzieży, zajęcia plastyczne, filmowe, fotograficzne, taneczne itp. Filozofowie z uprawnieniami pedagogicznymi mają zaś szanse rozpocząć pracę jako nauczyciele filozofii oraz etyki, która zgodnie z nową Podstawą  Programową przewidziana jest na każdym szczeblu nauczania - od szkół podstawowych do liceów.

 

W uzyskaniu nie tylko certyfikatu, ale także odpowiednich umiejętności kursantom ma pomóc zaplecze eksperymentalno-dydaktyczne w postaci prowadzonej na uczelni Akademii Dziecięca Ignatianum. Tam kursanci mają okazję obserwować różnorakie zajęcia z dziećmi i współtworzyć autorskie warsztaty dotyczące problematyki społecznej, filozoficznej, etycznej, a także w zakresie animacji kultury i wiedzy o sztuce.

 

Wszelkie pytania dotyczące rekrutacji należy przesyłać na :

 

Studenci Kulturoznawstwa -

Studenci Filozofii- [email protected]

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?