Chrome liderem, ale w Polsce króluje Firefox

3,5 roku potrzebowała Google Chrome, by wyprzedzić microsoftowy Internet Explorer i stać się najpopularniejszą przeglądarką internetową świata - donosi "Puls Biznesu", powołując się na dane firmy analitycznej StatCounter.

 

Według StatCounter program, którego premiera odbyła się w grudniu 2008 r., miał osiągnąć prawie 33-proc. udział w rynku i zdetronizować dotychczasowego lidera, którego udział w rynku miał spaść do 31,9 proc.

 

Jednak przeglądarki obu wielkich koncernów mogą tylko pomarzyć o popularności jaką Firefox cieszy się w Polsce. Jak podaje StatCounter, ma on 48 proc. udziału w rynku, a według polskiej firmy badawczej Gemius 43 proc. Analizy Home.pl wykazują, że prawie 47 proc. logowań do usług największej polskiej firmy hostingowej odbywa się za pomocą tej przeglądarki.

 

Krzysztof Rosiński z Gemiusa wyjaśnia, że silna pozycja Firefox na polskim rynku to efekt m.in. sukcesywnego dążenia do zdobycia uznania klientów biznesowych. Jest ona bardzo często wybierana jako domyślnie instalowane oprogramowanie w polskich firmach - podkreśla.

 

Rosiński przewiduje jednak, że w 2013 r. Firefox zostanie wyprzedzony w Polsce przez Chrome

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?