Naukowcy we Włoszech przebadają 800-letni cyprys św. Franciszka

KAI / pk
Poniedziałek, 21 sierpnia 2017, godz. 09:15
Na dziedzińcu klasztoru franciszkanów w miejscowości Villa Verrucchio w pobliżu Rimini we Włoszech rośnie cyprys, którego wiek szacuje się na ponad 800 lat. Długowieczność drzewa (cyprysy żyją od 400 do 600 lat, nie dłużej), tłumaczy się legendą, że wyrósł on w miejscu, w którym swój pielgrzymi kij postawił św. Franciszek z Asyżu.
więcej

Ciemnia w łazience - powrót do analogowej fotografii

PAP Life / pk
Środa, 9 sierpnia 2017, godz. 14:17
W dobie cyfryzacji tradycyjne niegdyś metody fotografii analogowej większości społeczeństwa wydają się już niepotrzebne i mało praktyczne. Wśród nas są jednak jeszcze zwolennicy "tworzenia" fotografii, a nie masowego robienia zdjęć.
więcej

Pierwsze w Polsce kino wirtualnej rzeczywistości otwarte w Warszawie

PAP Technologie / pk
Poniedziałek, 7 sierpnia 2017, godz. 14:24
W Warszawie otwarto w piątek przed południem pierwsze kino z seansami w wirtualnej rzeczywistości. W ramach współpracy firm Samsung oraz sieci Multikino Polska prezentowanych w nim będzie kilkanaście produkcji filmowych w 360 stopniach.
więcej

Australia zbuduje superautostradę dla samochodów elektrycznych

PAP Technologie / pk
Wtorek, 1 sierpnia 2017, godz. 12:04
Rząd Australii podjął decyzję o budowie superautostrady dla samochodów elektrycznych, która będzie biegła głównie wzdłuż Wielkiej Rafy Koralowej na wschodzie i północnym wschodzie kraju - poinformował w czwartek minister stanowego rządu Queensland Steven Miles.
więcej

Jak zmienić zwykłą wodę mineralną w eliksir młodości?

PAP Life / pk
Czwartek, 13 lipca 2017, godz. 09:12
Orzeźwia, nawadnia - woda to nasz letni niezbędnik. Dietetyk Aneta Łańcuchowska-Jeziorowska radzi, jak pozbawioną smaku wodę zamienić w pyszny eliksir młodości.
więcej

Komar nie taki straszny?

PAP Life / pk
Czwartek, 6 lipca 2017, godz. 09:07
Choć są małe i uciążliwe, mogą okazać się też niebezpieczne - zwłaszcza w tropikach. - Przed komarami chronią preparaty nanoszone na skórę, środki do pomieszczeń, moskitiery nadłóżkowe i naokienne, klimatyzacja czy ubrania - wylicza PAP Life dr Anna Kuna.
więcej

GPS sprawdzi, czy urzędnicy wykonują swoją pracę

PAP Technologie / pk
Czwartek, 6 lipca 2017, godz. 08:53
Chińskie miasto Yulin w prowincji Shaanxi, w środkowej części kraju, zamierza kontrolować swoich urzędników za pośrednictwem GPS. Powodem są nadużycia, jakich dopuszczali się w w godzinach prac - podał w piątek serwis biznesowy Jiemian.
więcej

Studiuj na jedynej takiej uczelni w Krakowie

Ignatianum / Dariusz Dańkowski SJ / ml
Środa, 21 czerwca 2017, godz. 07:00
Standardy akademickie są uniwersalne, rekrutacja i zasady otrzymywania dyplomów są takie same jak na uczelniach państwowych. Jednak przy bliższym poznaniu widać istotne różnice.
więcej

Boeing zaprezentował nowy wariant samolotu pasażerskiego

PAP technologie / pk
Wtorek, 20 czerwca 2017, godz. 09:36
Amerykański koncern Boeing zaprezentował w poniedziałek na targach lotniczych Paris Air Show najnowszy wariant samolotu pasażerskiego z rodziny 737 MAX. Producent poinformował jednocześnie, że otrzymał na niego już ponad 240 zamówień od co najmniej 10 klientów.
więcej

Watykański wkład w podbój kosmosu

cruxnow.com / sz
Środa, 31 maja 2017, godz. 07:00
Czy w kosmosie można odnaleźć obce cywilizacje, a nawet samego Boga? Odpowiedzi na te pytania od dziesiątek lat szukają astronomowie z Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego w Castel Gandolfo. Dowodzi im pewien wybitny jezuita.
więcej

 

 

 

 

Po godzinach 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook