Dlaczego kilkaset zakonnic i zakonników tańczy belgijkę? Ten film porwie Cię do tańca [WIDEO]

Tylu tańczących zakonnic i zakonników w jednym miejscu jeszcze nie widziałeś! "To nieprawdopodobne, ile radości jest w tych ludziach"

 

Na placu przed Oknem Papieskim na Franciszkańskiej w Krakowie odbyło się radosne uwielbienie. Młodzi zakonnicy i zakonnice tańczyli i śpiewali, porywając przypatrujących się im mieszkańców miasta i turystów. 

 

Ale się nam wieczór zapowiada! 😍😍😍

Opublikowany przez niemaGOtu Sobota, 15 września 2018

 

Wcześniej wszyscy przeszli od jezuickiej bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa przez Rynek Główny, niosąc relikwie świętych założycieli zgromadzeń zakonnych. "Przypomina się atmosfera ŚDM. To nieprawdopodobne, ile radości jest w tych ludziach" - komentują przechodnie.

 

S. Bałchan do młodych zakonników i zakonnic: nie ma nic gorszego niż sfrustrowani zakonnicy >>

 

Wielu wyraża zdziwienie, że zakonnicy i zakonnice potrafią się tak spontanicznie cieszyć i bawić. "To bardzo pozytywny widok. Rzuca się w oczy, że są szczęśliwi. Taki Kościół kocham" - zauważa Paweł Karczewski, student z Wrocławia, który spędza w Krakowie ostatnie dni wakacji.

 

III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych, którego częścią było uwielbienie pod oknem papieskim, odbył się pod hasłem "Wolni w Duchu Świętym". W spotkaniu uczestniczyło blisko 900 osób konsekrowanych ze stu różnych zakonów, zgromadzeń i instytutów świeckich.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.6

Liczba głosów:

15

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?