Rosjanie odkryli najbardziej skuteczny program antywirusowy na świecie

(fot. Nikolay Androsov / Shutterstock.com / twitter.com)

Po ostatnim cyberataku, którego skutki odczuło ponad 200 tys. internautów na całym świecie, prawosławni duchowni wpadli na niezwykły pomysł; zaczęli błogosławić komputery i kropić je wodą święconą.


Jak podaje portal cruxnow.com, wirus "WannaCry" zaatakował komputery i serwery instytucji publicznych, w tym m. in. szpitali na całym świcie. Rosja była jednym z krajów, które najbardziej ucierpiały wskutek ataku.


Kościół Prawosławny nie kazał długo czekać. Zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej patriarcha Cyryl skierował do prawosławnych duchownych niecodzienną prośbę - oficjalnie poinstruował ich, by kropili komputery wodą święconą.


Na zdjęciu udostępnionym na Twitterze możemy zobaczyć Cyryla, błogosławiącego sprzęt komputerowy w rosyjskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

 

Woda święcona ma niezwykłą moc i niewykluczane, że pomoże odeprzeć kolejne cyberataki, ale tutaj większą rolę może odegrać wiara użytkowników sprzętu, niż sama woda święcona.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Eleazar 18:22:53 | 2017-05-18
Czy deon.pl już został przejęty przez Agorę?

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Anakin 14:59:35 | 2017-05-18
Wyczuwam ironie w stosunku do naszych braci odłączonych. A tak przy okazji świecenie przez naszych księzy i biskupów wszystkiego co się da (np. nowe hipermarkety) czemu ma służyć? By paprotki nie więdły?

Oceń 2 1 odpowiedz

 

 

Po godzinach 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook