Andrzej Duda przekazał Franciszkowi wyjątkowy prezent

(fot. PAP/Jacek Turczyk)

Zobacz, jaki dar otrzymał papież od Prezydenta Polski. Specjalny prezent został przekazany Franciszkowi na pokładzie samolotu, przez ręce korespondentki TVP, Magdaleny Wolińskiej-Riedi.


Wczoraj na twitterze pojawiło się zdjęcie, na którym dziennikarka wręcza papieżowi Franciszkowi góralski kapelusz. Jak podaje portal tvp.info, to specjalny dar, wykonalny przez górali z Podtatrza. Magdalena Wolińska-Riedi przekazała kapelusz Franciszkowi na prośbę prezydenta Polski. Wręczenie prezentu miało miejsce w samolocie, podczas lotu z Rzymu do Krakowa.

 

 

- Kiedy (papież - przyp. red.) przyszedł do mnie, miałam wielki przywilej i zaszczyt, przekazać mu dar od prezydenta Polski Andrzeja Dudy, w imieniu całego naszego narodu, kapelusz góralski, który wykonali górale z Podtatrza, z ukochanych stron naszego Jana Pawła II, ze stron które były mu tak drogie i z których pochodził - relacjonuje moment przekazania kapelusza Magdalena Wolińska-Riedi.


Dziennikarka TVP podkreśla, że choć papież był wyraźnie przygnębiony niepojącymi informacjami ze świata, przyjął prezent z zadowoleniem; że już w samolocie otrzymuje od Polaków dowód ich sympatii i wdzięczności.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook