Papież Franciszek ma swój własny turniej piłki nożnej

(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com)

W sobotę rozpoczął się w Lizbonie dwudniowy turniej piłkarski zadedykowany papieżowi Franciszkowi. W pierwszej edycji zawodów dla 9-,10- i 11-latków biorą udział zespoły z Portugalii i Argentyny.


Jak przypomniał podczas otwarcia imprezy Nuno Lobo, prezes Lizbońskiego Związku Piłki Nożnej, organizatora wydarzenia, stołeczny turniej to pierwsze w historii futbolu zawody zadedykowane papieżowi. - Cieszymy się, że Ojciec Święty zgodził się patronować organizowanej przez nas imprezie. Jej celem jest propagowanie idei piłki nożnej jako dyscypliny opartej nie o komercję, ale o wartości takie jak przyjaźń, tolerancję, etykę oraz fair-play - powiedział Lobo.

 

W zainaugurowanym w sobotę turnieju występuje sześć drużyn piłkarskich. Poza najsilniejszymi w Portugalii zespołami FC Porto oraz Benfiki i Sportingu Lizbona w zawodach grają też młodzi zawodnicy argentyńskiego klubu San Lorenzo de Almagro, którego sympatykiem jest Ojciec Święty. W turnieju odbywającym się na lizbońskim stadionie im. 1 Maja występują również ekipy trampkarzy reprezentujących stolicę Portugalii, a także uczniowie szkoły im. św. Jana Brito prowadzonej przez jezuitów, z którego to zgromadzenia wywodzi się papież Franciszek.

 

W trakcie sobotniej inauguracji wydarzenia odczytano list Ojca Świętego, w którym pobłogosławił on organizatorów turnieju, grających w nim zawodników oraz ich rodziny.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook