Powstał pierwszy park rozrywki dla dzieci z autyzmem

(fot. facebook.com/SesamePlace)

To inicjatywa, która ma zapewnić każdej rodzinie niezapomniane atrakcje i odpowiednie podejście do ich dzieci.

 

Informacja o tym pojawiła się 2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszyscy pracownicy parku w Filadelfii będą poddawani regularnie szkoleniom tak, aby zdobyć wysokie kwalifikacje do współpracy z rodzicami i ich dziećmi.

 

 

- Jako pierwszy park rozrywki na świecie ukończyliśmy wszystkie szkolenia, zyskaliśmy certyfikat i przygotowani jesteśmy do oferowania wymagającym rodzinom specjalnych świadczeń. Prowadzić będziemy zajęcia integracyjne z dziećmi ze specjalnymi potrzebami oraz takie dla całych rodzin - powiedziała dyrektorka parku, Cathy Valeriano.

 

W Stanach Zjednoczonych 1 na 68 dzieci ma autyzm. Prawie każda szkoła i każdy uniwersytet w kraju ma uczniów z autyzmem. Badania pokazują, że te dzieci są pięciokrotnie bardziej narażone na prześladowania niż ich rówieśnicy. 

 

>> Lidl wprowadził ciche wieczory dla klientów z autyzmem

 

Zajęcia dla dzieci będą się odbywać w różnych zakresach: świadomości sensorycznej, środowiska, umiejętności motorycznych, społecznych i emocjonalnych. Dodatkowo powstaną dwa ciche pokoje, w których będzie regulowane oświetlenie, słuchawki z redukcją szumów i wygodne fotele.

 

 

Rok temu do ekipy Ulicy Sezamkowej dołączyła Julia - pierwszy, autystyczny charakter. Twórcy chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na skalę problemu oraz nieco go oswoić. 

 

Producentki "Ulicy Sezamkowej" zdradziły, że najważniejszym pytaniem było, w jaki sposób mówić dzieciom o odmienności dzieci z autyzmem, by zainteresować je wchodzeniem w relacje z nimi. - To nie było łatwe, bo u każdego autyzm objawia się w zupełnie inny sposób. Oczywiście są pewne podobieństwa - mówi Christine Ferraro.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook