Internauci podziwiają zdjęcia pilota samolotu szpiegowskiego. "A więc to tak mieszka Bóg"

(fot. https://www.facebook.com/ross.franquemont)

Ross Franquemont jest amerykańskim pilotem, który długie loty zwiadowcze umila sobie robiąc niesamowite zdjęcia na szczycie świata. Towarzyszą mu 3 pluszowe misie, a ludzie piszą w komentarzach: "a więc to tak mieszka Bóg". Zobaczcie, jak wygląda niebo.

 

Ross jest pilotem instruktorem amerykańskiej armii. Na co dzień pracuje w kalifornijskiej bazie w Beale i lata szczególnym typem samolotu, bo U-2S potrafi wzbić się na wysokość ponad 20 km! Piloci latający na takich wysokościach (stratosfera) muszą nosić specjalny skafander ciśnieniowy. Dokładna wysokość jest jednak tajemnica wojskową, ponieważ U-2S jest też samolotem szpiegowskim.

 

(fot. https://www.facebook.com/ross.franquemont)

 

Praca Franquemonta polega na wykonywaniu długich lotów zwiadowczych, podczas których zbierane są różne dane. Często przelot trwa po kilka godzin i wykonuje go głównie autopilot, a rolą człowieka jest nadzorowanie poprawnego przebiegu i działania wszystkich przyrządów. To zmotywowało Rossa do poszukiwania dodatkowego zajęcia. Piękno jakiego doświadczał na dużych wysokościach sprawiło, że chwycił za aparat.

 

I decided to start another folder with pictures from the day job (or sometimes night job).

Opublikowany przez Ross Franquemont na 26 września 2014

 

Więcej zdjęć znajdziesz pod tym adresem>>

 

Jak mu się to udaje? Wszystko zależy oczywiście od zadań, które aktualnie musi wykonać, ale najczęściej znajduje trochę czasu na zrobienie kilku zdjęć. W tej niezwykłej podróży towarzyszą mu trzy pluszaki. Są to maskotki wybrane przez dzieci Rossa. Zabiera ja w prawie-kosmiczną podróż, a one w z zamian "pilnują tatusia". Ross zauważa też, że mają zastosowanie bardziej praktyczne, bo przydają się choćby do ochrony samego sprzętu fotograficznego. Bywa jednak, że i one wykonują odpowiedzialne zadania - przydają się, gdy podczas robienia zdjęć trzeba ukryć informacje objęte tajemnicą wojskową, jak na przykład wskazania zegarów i przyrządów.

 

(fot. https://www.facebook.com/ross.franquemont)

 

Wokół fotografii Rossa Fraquermonta skupiła się spora grupa fanów, a pilot-fotograf postanowił dzielić się z nimi na bieżąco swoimi odkryciami. Wszystkie zdjęcia możecie zobaczyć w zamkniętej grupie na facebooku Extreme Ross Photography.

 

(fot. https://www.facebook.com/ross.franquemont)

 

Udostępnione zdjęcia są oczywiście opiniowane przed dowództwo także nie ma mowy o tym, byśmy zobaczyli coś, co mogłoby być objęte tajemnicą wojskową. W komentarzach pod zdjęciami często pojawia się opinia, że "dotarł do miejsca, w którym mieszka Bóg".

 

(fot. https://www.facebook.com/ross.franquemont)

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook