To nie jest tylko film o modzie. To najlepszy filmik promujący polską historię, jaki widzieliśmy [WIDEO]

"Starałam się znaleźć po jednym wydarzeniu historycznym, które wpłynęło na polskie kobiety w danej dekadzie" - mówi Karolina Żebrowska. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jej pracy!

 

 

"Czekałam na polską wersję tak długo, że aż zrobiłam ją sama. W Internecie pojawiły się już różne "edycje": amerykańska, hinduska, rosyjska, ale ja miałam wrażenie, że polska byłaby zupełnie inna - głównie dlatego, że przez ostatnie stulecie nie mieliśmy zbyt wiele okazji, by wyglądać modnie. I co jest absolutnie godne podziwu, mimo wszystkich przemian politycznych i zawirowań historii kobiety robiły wiele, żeby i tak być stylowymi".

 

O prealizacji tego niespełna trzyminutowego spotu mówi tak: "Praca nad tym filmikiem była dość ciężka - nie tylko ze względu na 11 przemian, jakie musiałam przemyśleć, przygotować i w końcu wyegzekwować na sobie w ciągu jednego dnia, i nie tylko dlatego, że było to dość emocjonalne przeżycie. Dlatego z góry przepraszam, jeśli ktoś uważa, że wybrałam nieznaczące wydarzenia lub błędnie podsumowałam dekady. Starałam się znaleźć po jednym wydarzeniu historycznym, które wpłynęło na polskie kobiety w danej dekadzie (a tak się składa, że spora część z nich ma jakiś związek z sytuacją polityczną w danym okresie). Nie kierowałam się własnymi sympatiami, ale starałam się wybrać te wydarzenia lub nastroje społeczne, które mogły w jakiś sposób wpłynąć na dużą liczbę kobiet w naszym kraju (choć oczywiście nie wszystkie!). Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy lata 50. spędzili w więzieniu, a lata 70. na ulicznych protestach. Mam nadzieję, że mimo to udało mi się sportretować choć ułamek tego, jak wyglądały Polki w ubiegłym stuleciu".

 

"Lata 10. XXI wieku zostawiłam “puste", bo ta dekada jeszcze się nie skończyła i moim zdaniem jest za świeża, żeby można było podsumować ją jednym wydarzeniem. Zresztą jestem pewna, że dla każdej Polki co innego zasługuje na wspomnienie" - pisze Karolina Żebrowska, która nie tylko w filmie występuje, ale również go stworzyła" - dodaje.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.94

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook