Janina Ochojska pobiegła w sztafecie z ogniem olimpijskim w Korei

(fot. facebook.com/pah / sz)

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu już za miesiąc. Ostatnie sztafety z ogniem olimpijskim budzą najwięcej emocji. Do jednej z nich zaproszono szefową Polskiej Akcji Humanitarnej, Janinę Ochojską.

 

Bieg z ogniem olimpijskim jest wielkim zaszczytem. Za każdym razem zapraszani są wyjątkowi sportowcy, ludzie polityki i kultury. W tym roku Koreańczycy postanowili położyć nacisk na to, aby byli to też niezwykle inspirujący ludzie. Do sztafety zaproszono Polaków na czele z Janiną Ochojską. Razem z nią pobiegli m.in. Artur Żmijewski, Ewa Błaszczyk czy Michał Pol.

 

Kochani jesteśmy zaszczyceni! Podawajcie dalej i zostawiajcie lajki! To dla nas wszystkich wyjątkowa chwila! W polskiej🇵...

Opublikowany przez Polska Akcja Humanitarna (PAH) na 8 stycznia 2018

 

Szefowa PAH od wielu lat udowadnia, że pragnienie niesienia dobra, to już bardzo dużo i pomimo wielu przeciwności pomaga milionom ludzi na całym świecie. Na co dzień zmaga się ona również z niepełnosprawnością, ale kolejny raz pokazała nam, że warto walczyć i wykorzystywać to, co się w życiu posiada. "Masz więcej, nie mniej" - usłyszała kiedyś od lekarza i tą dewizą żyje do dzisiaj.

 

Każdy z członków polskiej sztafety miał do przebiegnięcia 200m. Janina Ochojska trzymała płonącą pochodnię olimpijską, siedząc na wózku inwalidzkim. Wspierała ją Katarzyna Młynarczyk. "To było tylko 200 m, ale brzemię odpowiedzialności i presja tłumów kibiców sprawiły, że czuję się wycieńczony psychicznie, jakbym przebiegł maraton" - napisał na Twitterze Michał Pol.

 

 

"Nawet ja, niepełnosprawna Janka z ubogiej rodziny, uzależniona od innych i zawsze potrzebującą pomocy, może też coś zrobić dla innych" - powiedziała nam w jednej z rozmów Janina Ochojska. I swoim wyczynem kolejny udowodniła, że nie są to puste słowa. Dziękujemy!

 

***

14 stycznia 2018 roku, w niedzielę, obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To dobra okazja, żeby w naszych parafiach, wspólnotach i kościołach pomodlić się za tych, którzy z różnych powodów szukają miejsca do życia w pokoju i bezpieczeństwie.
 
Dotrzyjmy z wyjątkową modlitwą i specjalnym formularzem Mszy świętej do wszystkich, przede wszystkich księży.
 
Więcej informacji znajdziesz tutaj:

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?