Kaká rezygnuje z kariery piłkarza i dziękuje Bogu za to, że zawsze jest przy nim

(fot. Kaka / twitter.com / Maxisport / Shutterstock.com)

Słynny brazylijski piłkarz Kaká postanowił zakończyć karierę. Na swoim oficjalnym koncie na Twitterze podziękował Bogu za kończący się etap swojego życia. "Dziękuję Ci! Jestem teraz gotowy na następną podróż".


Kaká, a właściwie Ricardo Izecson dos Santos Leite, to jeden z najsłynniejszych zawodników piłki nożnej na świecie. W 2002 roku wywalczył z reprezentacją Brazylii mistrzostwo świata, a pięć lat później został ogłoszony piłkarzem roku.


- Doszedłem do wniosku, że nadszedł czas, aby zakończyć karierę zawodniczą - ujawnił Kaká w wywiadzie dla kanału telewizyjnego "Globo". Piłkarz dodał, że obecnie przygotowuje się do pełnienia innej funkcji w futbolu. Nie zdradził jednak żadnych szczegółów.


Kaká znany jest z publicznego przyznawania się do swojej wiary. Mówi, że potrzebuje Boga każdego dnia, a możliwość gry w piłkę jest Jego darem.


- Moi rodzice od zawsze nauczali mnie o Biblii i wartościach z niej płynących, a także o Jezusie Chrystusie i wierze. Na początku nie miałem jakiejś mocnej relacji z Chrystusem, a od ludzi mnie otaczających coraz rzadziej słyszałem o Jezusie. Z czasem zdałem sobie sprawę, że chcę bliżej poznać Boga tak prawdziwie. Jednym z ważniejszych wydarzeń był chrzest, który przyjąłem w wieku 12 lat. Był to bardzo ważny krok w mojej drodze z Jezusem i wkrótce potem wiele rzeczy zaczęło mieć miejsce w moim życiu, które pomogły mi coraz lepiej poznawać Boga - mówi Kaká o swojej drodze do wiary (znanichrzescijanie.wordpress.com).

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook