To najbardziej przyjazne miasto dla rodzin

(fot. Sascha Kohlmann / flickr.com / CC BY)

Berlin został uznany za najbardziej przyjazne miasto dla rodzin w rankingu portalu House Trip, zajmującego się wakacyjnym wynajmem domów - podaje czwartkowy dziennik "The Independent". Na drugim miejscu znalazła się hiszpańska Walencja, na trzecim - Budapeszt.

 

W rankingu brano pod uwagę: liczbę galerii i muzeów przyjaznych dla rodzin, bezpieczeństwo, poziom zanieczyszczenia i przestępczości. Jak przypomina "The Independent", jednym z najważniejszych czynników, które rodziny biorą pod uwagę planując wycieczkę z dziećmi, są koszty.

 

Berlin znalazł się w rankingu na pierwszym miejscu dzięki wielkiej liczbie muzeów, galerii i teatrów, ponadto wyróżnia się niskim zanieczyszczeniem - jest drugim najmniej zanieczyszczonym miastem w Europie.

 

Wśród miast Europy Środkowej wysoko uplasował się Budapeszt. Znalazł się w rankingu na trzecim miejscu dzięki zabytkom, z których jest znany - parlamentowi i zamkowi królewskiemu oraz niskim cenom. Okazał się najtańszym miastem w rankingu; jak podkreśla "Independent", przeciętny koszt posiłku w restauracji wynosi równowartość 3,84 funta (około 20 złotych).

 

W rankingu wysoko uplasowały się miasta Półwyspu Iberyjskiego - prócz Walencji, Lizbona i Madryt, które znalazły się odpowiednio na czwartym i piątym miejscu. Walencja zajęła drugie miejsce, ponieważ jest jednym z miast o najniższej przestępczości.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?