Jedną z wypijanych w ciągu dnia kaw zamień na rosół. Efekt cię zaskoczy

(fot. shutterstock.com)

Dla prawdziwych entuzjastów kawy, rezygnacja z popołudniowej małej czarnej czy latte to żadna alternatywa. Warto jednak przeprowadzić mały eksperyment i jedną z wypijanych w ciągu dnia kaw zamienić na rosół.

 

Pisarka, entuzjastka zdrowego odżywiania, Stephanie Eckelkamp, zdecydowała się na jedną drobną zmianę w swojej codziennej rutynie. Popołudniami zamiast raczyć się kolejną kawą, popijała rosół.

 

Po kilku dniach takiego eksperymentu, Eckelkamp zauważyła, że bulion również daje jej zastrzyk energii, ale nieco inny jej rodzaj. Dodatkowo pomógł zwalczyć nieodpartą chęć podjadania i nieprzyjemne trawienne problemy. - Za sprawą bulionu dostarczam czegoś, co nazywam "spokojna energią". W przeciwieństwie do kawy, która pita w nadmiarze, może powodować nerwowość, nadmierne pobudzenie, czasem nawet niepokój, bulion zwiększał moją zdolność skupienia, miał działanie uspokajające - wyjaśnia Eckelkamp.

 

W zależności od potrzeb można jego smak urozmaicać o różne dodatki, przyprawy, zioła. Jednak, co podkreśla Eckelkamp, najważniejsze, że taki bulion z pewnością jest bardziej odżywczy i kojący.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook