Powstał pierwszy na świecie park wodny dla osób niepełnosprawnych [WIDEO]

Naszym celem jest zapewnienie gościom niezapomnianych wspomnień w bezpiecznym, wygodnym i niezbyt zatłoczonym środowisku - mówi pomysłodawca parku. Informację opublikował portal noizz.com.


Wypoczynek w parku wodnym to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza w letnie, upalne dni. Niestety, nawet jeśli obiekt jest nowoczesny, rzadko kiedy jego atrakcje są przystosowane do potrzeb ludzi na wózkach inwalidzkich. W najlepszym przypadku mogą oni dostać się do szatni i na brzeg basenu, ale z pewnością nie są w stanie swobodnie korzystać z pozostałych "atrakcji" parku. Architekci Morgan’s Inspiration Island w Teksaie postanowili to zmienić.

 

 


Świeżo otwarty park wodny oferuje swoim niepełnosprawnym gościom swobodny dostęp do sześciu atrakcji, zbudowanych specjalnie z myślą o osobach niepełnosprawnych. Na uwagę zasługuje również fakt, że wstęp do niego jest za darmo. Co ciekawe, twórcy zaprojektowali również specjalne wodoodporne wózki inwalidzkie, ładowane sprężonym powietrzem - podał na swojej stronie portal noizz.com.

 

- Naszym celem jest zapewnienie gościom niezapomnianych wspomnień w bezpiecznym, wygodnym i niezbyt zatłoczonym środowisku - powiedział Gordon Hartman, pomysłodawca powstania parku.


Co sądzicie o takim pomyśle?

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook