Dzieci odpowiedziały na pytanie: "co was różni?" [WIDEO]

Lubisz tańczyć czy wolisz pływać? Możesz chodzić czy poruszasz się na wózku inwalidzkim? Różnorodność to prawdziwe bogactwo. Zobacz, jak swobodnie opowiadają o tym dzieci.

 

Co sprawia, że jesteśmy rożni? Dwie dziewczynki, jedna z nich siedzi na krześle, druga na wózku inwalidzkim. Ta pierwsza mówi: "lubię sos pomidorowy, ale nie tak bardzo jak kocham Lucy".

 

Dwóch chłopców zastanawia się jak odpowiedzieć na pytanie, po chwili jeden z nich patrzy na buty i mówi: "mam mniejsze buty niż on".

 

Dwie dziewczynki, jedna niepełnosprawna intelektualnie. Mówią o tym, że każda z nich lubi jeść co innego: pierwsza frytki, druga sushi.

 

Obejrzyjcie film:

 

 

Film pokazuje proste różnice między ludźmi: umiejętności (gimnastyka, pływanie, taniec), upodobania i różnice fizyczne. Dzieci nie mówią o tym, że różni je choroba, kolor skóry lub pochodzenie. Prawdopodobnie nie nauczyły się, że to są jakieś istotne rzeczy.

 

Na końcu filmu pojawiają się dwie kluczowe myśli: "Jeśli chodzi o różnice, dzieci widzą je inaczej" i "Wszyscy są mile widziani".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook