Ten film trwa tylko 1 minutę, ale rozbraja największych twardzieli

"Ja teraz wiem, co w życiu źle zrobiłam. Gdybym tylko jeszcze raz mogła to przeżyć…" - wysłuchaj inspirujących słów 88-letniej staruszki.


Starzy ludzie to skarbnica mądrości. Wiedzą o życiu znacznie więcej, niż najwięksi naukowcy, a swoją wiedzą potrafią ubogacić niejednego człowieka. Zobacz 1-minutowy film dokumentalny "Droga do nieba" w reżyserii Michała Śmierzchalskiego.


"Inspirujący film dokumentalny pokazujący życie mojej ukochanej Babci. Dzieli się w nim swoim 88-letnim doświadczeniem i rozważa swoje życiowe wybory" - pisze o swoim filmie autor.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.95

Liczba głosów:

41

 

 

Komentarze użytkowników (13)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lunauczko 20:25:41 | 2017-03-08
Swiete słowa moze nasz rzad by docenil słowa kobiety kotra juz tyle pzrezyla i teraz juz wie jak zyc zeby byc szczesliwym ;-) Pozazdroscic babci moich juz nie ma od dawna miedzy nami a pewnie wiele madrosci bym uslyszała od nich ;-)

Oceń 3 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

smierzchalski.michal 12:27:00 | 2017-03-08
Dzień dobry wszystkim,

Bardzo Państwu dziękuje za miłe słowa dotyczące filmu. Moja Babcia jest naprawdę niesamowitą osobą i ten fragment, który udało mi się utrwalić w formie filmu tylko to potwierdza. Nie spodziewałem się taki wielkiego odzewu, ale niezmiernie cieszy mnie to, że tak wiele osób poświęciło swój czas na chwilę refleksji i wysłuchanie jej historii.

Gorąco zachęcam do polubienia filmu w serwisie Youtube - od wyniku z tamtej strony zależeć będzie jego kwalifikacja do dalszego etapu konkursu w którym biorę udział. Razem możemy sprawić, żeby przesłanie mojej Babci trafiło do jeszcze większej ilości osób - nie tylko w kraju ale na całym świecie. Dziękuje!

https://www.youtube.com/watch?v=6NE16hxSK-0

Oceń 40 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

daglezjama 21:48:09 | 2017-03-07
Dla równowagi powinien powstać film wywiad z babcią, która przyznaje się że żałuje, że zamiast iść do pracy całe życie spędziła w domu.

Oceń 10 23 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 21:17:39 | 2017-03-07
Najwięcej potknięć człowiek zalicza na drodze do tzw bogactwa, czyli stanu posiadania ponad miarę.

Z perspektywy czasu wybór takiej drogi życia jest błędem, bo człowiek pracuje za dwoje, troje, czworo, traci zdrowie, a i tak ma o wiele mniej niż prognozował i bardzo wiele upadlów i błędów za sobą.

Tylko jak to wytłumaczyć ludziom młodym?
Młodym 30 latkom, młodym 40 latkom?
..bo 20 latkom się nawet bardzo nie dziwię.

Oceń 19 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

daglezjama 19:30:29 | 2017-03-07
No tak, ale z tego można wysnuć wniosek że nie warto się starać, bo wystarczy żeby było średnio. Z wiekiem czy u schyłku życia perspektywa się zmienia. To chyba naturalne, że człowiek jest ambitny, chce mieć dobrą pracę, wygodne i duże mieszkanie zwłaszcza jak rodzina duża, chce gdzieś pojechać coś zobaczyć, zwiedzić. w ktoś w wieku zaawansowanym powiedziałby, że właściwie to po co mu były piękne zęby, mógł być szczerbaty albo zamiast wysportowanej sylwetki i bujnych włosów mógł być gruby i łysy. Na danym etapie życia było tak, a teraz jest inaczej.

Oceń 19 15 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Agnieszkam 14:54:47 | 2017-03-07
Ta Pani jest pięknie "stara" :)

Oceń 21 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Dariusz Piórkowski SJ 08:39:50 | 2017-03-07
A więc umiar... Im szybciej to człowiek odkryje, tym lepiej. Ale umiar jest niebezpieczny dla gospodarki, koniunktury i rozwoju gospodarczego:) Gdyby ludzi byli umiarkowani, nie konsumowaliby i nie kupowali tylu niepotrzebnych im rzeczy...

Oceń 54 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?