Polski licealista stworzył cover, który podbija internet [WIDEO]

To film, który przejdzie do historii polskiego internetu oraz dowód, że wrażliwość jest cechą młodego pokolenia. Polski licealista stworzył niezwykły teledysk i zwrócił uwagę świata na cierpienie innych.

 


Wszystko zaczęło się od zbiórki na rzecz Aleppo, którą zorganizowała nauczycielka liceum w Łomży. Potem pojawiło się marzenie, by stworzyć cover piosenki Black Eyed Peas #whereisthelove.


- W listopadzie przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na rzecz potrzebujących w Aleppo - mówi Katarzyna Lipska, nauczycielka WOS-u i historii w I LO w Łomży, która zorganizowała akcję na rzecz Syryjczyków.


- Podczas zbiórki Mariusz Hołownia, jeden z naszych uczniów stwierdził, że w akcję świetnie by się wpisał teledysk grupy Black Eyed Peas. Kiedy pomysł dojrzewał w jego głowie, w przedsięwzięcie zaangażowali się inni - dodaje nauczycielka.


Spełnione marzenie


- To było moje marzenie; bardzo spodobał mi się przekaz tej piosenki. Miałem taki okres, że słuchałem jej nawet dziesięć razy dziennie - powiedział Deonowi Mariusz Hołownia, uczeń, który wpadł na pomysł stworzenia teledysku. - Potem porozmawiałem o tym z moją dziewczyną, następnie z kolegami. W końcu postanowiliśmy zrealizować nasz plan.


Chociaż trudno w to uwierzyć, cały film został nagrany w szkolnej auli telefonem komórkowym.


-  Użyliśmy jedynie profesjonalnego oświetlenia. Moja dziewczyna i mój kolega zajmowali się nagrywaniem. Trzeba przyznać, że wyszło lepiej, niż się spodziewaliśmy - stwierdził Mariusz.


Na pytanie, co czuje, kiedy stworzony przez niego film podbija internet, odpowiedział, że jest szczęśliwy. - Naprawdę chciałem, żeby ludzie zastanowili się nad przekazem filmu.
Dodaje, że nie byłoby to możliwe bez wsparcia przyjaciół, kolegów i nauczycieli.


Mariusz jest uczniem trzeciej klasy I LO w Łomży. W tym roku będzie zdawał maturę.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

49

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

agnieszka.mikulska 11:03:02 | 2018-03-08
Bardzo fajny! coś podobnego w stylu https://youtu.be/T2hPhILxez8 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

janusz.sliwinski 20:21:31 | 2017-02-09
bardz mądre spostrzeżenia właśnie chciałem o nich napisać gdy zaóważyłem że kolega Gilbert już to uczynił i nie rozumię co ten ładny wpadający klip ma w nas wzbudzić przytoczę wypowiedż pewnego elokwentnego człowieka :Naumowicz. Przypomina, że już pierwotny Kościół realizował ewangeliczne wezwanie do pomocy potrzebującym. Pomagał sierotom i wdowom, organizował pomoc dla bezdomnych, wykupywał jeńców, ale ostrożnie angażował się w pomoc barbarzyńskim najeźdźcom w okresie wielkich wędrówek ludów IV-VI wieku. Jednokrotnie musiał nawet organizować obronę przed napływem barbarzyńskich plemion, aby w ten sposób nieść pomoc miejscowej ludności.

Oceń 1 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Gilbert 21:06:08 | 2017-02-07
Super klip, tylko że jest kilka kruczków.
1. Wykorzystano zdjęcie martwego dziecka na plaży, podczas gdy wszyscy wiedza, ze to zdjęcie było manipulacją, a ojciec dziecka nie był żadnym uchodźcą politycznym ani ofiarą wojny.
2. Klip mówi też o karmie i medytacji (wschodniej?). Co na to Deon?
3.Na jednej z flag pojawia sie pacyfka, krytykowana przez kościół. Co na to Deon?
4. Klip wykorzystuje tez określenie "nadstaw drugi policzek". Ale to określenie oznacza "nie mścij się". Jak sie to ma do treści o uchodźcach?

Oceń 24 18 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

katarzyna.chojnacka3 19:58:02 | 2017-02-07
Jestem pod wrazeniem, swietny przekaz . Tak bardzo jestesmy  zajeci naszymi sprawami , zabiegani....zastraszeni .....

Oceń 11 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook