Dziewczyny z zespołem Downa odpowiadają na głos Boga

(fot. youtube.com)

Nierzadko czują się odrzucone. Czują powołanie, ale drzwi klasztorów są dla nich zamknięte. Ich niepełnosprawność staje się ciężarem nie do zniesienia. Ale jest miejsce, które dało im możliwość realizacji największego pragnienia.

 

Wspólnota Małych Sióstr Uczennic Baranka to zgromadzenie kontemplacyjne we Francji, które otworzyło swoje drzwi dla kobiet. Siostry żyją zgodnie z regułą świętego Benedykta: w ciszy i określonym rytmie dnia wypełnionym modlitwami. Celem ich życia jest zwrócenie serc i umysłów na Boga. 

 

Siostry podczas wspólnej pracy (fot. youtube.com)

 

Reguła wspólnoty zawiera wzmianki na temat sióstr z niepełnosprawnościami, które "mają uczyć się prac manualnych koniecznych dla ich rozwoju. Żyjemy razem w ubóstwie, oddając się wzajemnie do swojej dyspozycji. Wszystkie razem dzielimy się pracą dnia codziennego". 

 

Codzienna modlitwa i rytm dnia są dostosowane do możliwości wszystkich sióstr. Codziennie odbywa się szereg modlitw, Eucharystia oraz medytacja nad Słowem Bożym.

 

Siostry po modlitwie (fot. youtube.com)

 

Siostry streszczają swoją misję w następujący sposób: - Podążamy codziennie małą drogą, której nauczyła nas św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Wiedząc, że "jesteśmy zbyt małe, by uczynić wielkie rzeczy", uczymy się otrzymywać wszystko od Boga, aby jeszcze bardziej kochać tych, "którzy walczą, by rozsiewać kwiaty dla Jezusa" i modlić się w intencjach nam powierzonych.

 

Wspólnota powstała w 1985 roku, w 1990 roku została zatwierdzona przez arcybiskupa Tours. Obecnie siostry mieszkają w opactwie w Blanc (Francja).

 

(fot. youtube.com)

 

(fot. youtube.com)

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.84

Liczba głosów:

45

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook