Razem z klerykami weź udział w wielkiej przygodzie - autostopem do Taize

(fot. depositphotos.com)

By pojechać z łódzkimi klerykami do Taize trzeba spełnić dwa warunki - być pełnoletnim i... odważnym! Autostopowicze spotkają się w łódzkim seminarium 21 sierpnia na modlitwie. Następnego dnia wyruszą autostopem we wspólną podróż. 

 

"Chcemy wyjść ze strefy komfortu i zaufać Bożemy prowadzeniu. Podczas podróży autostopem doświadczamy też gościnności i poznajemy nowych ludzi" - mówi kleryk Krzysztof Pietrzak. Jest jednym z trzech kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, którzy organizują wyprawę.

 

Czytaj także: Zastanawiasz się nad wyjazdem do Taizé? Koniecznie zobacz ten film

 

Zakładają, że dotarcie z Łodzi do Taize we Francji zajmie im cztery dni. "Rozpoczniemy wspólnie dniem skupienia z integracją, a dalej ruszymy w drogę z rozważaniami przygotowanymi specjalnie dla nas przez brata Macieja z Taizé!" - zachęcają klerycy. Szczegóły dotyczące wyjazdu i możliwość zgłoszenia znajdziecie tutaj.

 

Gdy grupa dotrze na miejsce weźmie udział w programie dotyczącym ekologii i będzie mogła podzielić się swoimi doświadczeniami z podróży. Później czeka ich powrót do Łodzi. 

 

Taize to francuska wspólnota ekumeniczna nastawiona na pracę z młodzieżą. Łódzki Kościół organizuje tam dwa wyjazdy. Obecnie w Taize przebywa 50 młodych ludzi razem z bp. Grzegorzem Rysiem.

 

Zobacz, jak wygląda pobyt w Taize:

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?