"Mam na imię Julita, samotnie wychowuję dwoje dzieci". W Łodzi pojawiły się specjalne skrzynki pomocy dla bezdomnych

(fot. facebook.com/LodzkiePartnerstwoPomocy)

"Często zdarzało mi się, że widziałam bezdomnych, którzy wygrzebywali kiepy z popielniczek, i chciałam im jakoś pomóc, ale nie wiedziałam jak. Długo myślałam nad tym, co zrobić, i w końcu pomyślałam o tym" - mówi pomysłodawczyni.

 

Skąd taki pomysł?

 

Na wszystko wpadła... studentka ASP, która ilekroć spotykała bezdomnych, chciała im jakoś pomóc, ale nie wiedziała jak. Przyznaje: "Nie wiedziałam, czy podejść, czy o coś zapytać. Czasem zostawiałam jakieś dwa złote, udając, że mi wypadło. Długo myślałam nad tym, co zrobić, i w końcu pomyślałam o tym". 

 

Skrzynka w Łodzi wznowiła działalność, opiekuje się nią Łódzkie Partnerstwo Pomocy w Sytuacji Wykluczenia i Bezdomności. Znajduje się ona przy Hali Zielony Rynek. Publikują na bieżąco listy potrzeb:

Opublikowany przez Domni↔Bezdomni Środa, 18 stycznia 2017

 

Jak to działa?

 

Skrzynki składają się z 12 segmentów-szuflad, do których klucze mają bezdomni. Na małych drzwiach schowków przyklejają kartki, na których zapisują, co im jest potrzebne. Zapisywane są na niej materialne potrzeby, prośby o jedzenie, leki oraz pracę. Chętni mieszkańcy kupują potrzebne rzeczy i wrzucają je przez otwór. Z każdej skrzynki korzysta jedna osoba. Potem potrzebujący, który ma klucz do swojej skrzynki, odbiera ofiarowane mu rzeczy. Po czym może zostawić kolejną kartkę z wypisanymi na niej prośbami.

 

Skrzynka stoi na Zielonym Rynku (przy Placu Barliciego) między halami. Podobne pomysły pojawiały się już w Warszawie, Ełku i Zielonej Górze.

 

 

Przypominamy o akcji pomocowej. Skrzynka Domni - Bezdomni

Opublikowany przez Łódzkie Partnerstwo Pomocy w sytuacji Wykluczenia i Bezdomności Środa, 12 czerwca 2019

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?